Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Sõltumatu Tantsu Lava esimesest uurimisresidentuurist sünnib koreograafiraamat, uued lavastusideed ja koostööd

31.05.2019 11:14

Reedel, 31. mail 2019 kell 19.00 saab Sõltumatu Tantsu laval näha hooaja vältel uurimisresidentuuris liikumise, tantsu ja etenduse kogemise küsimustega tegelenud tantsukunstnike uurimisteemade esitlusi.
 
Sõltumatu Tantsu Lava alustas eelmise aasta sügisel uue residentuuriformaadiga, mis pakkus tantsukunstnikele ja/või -uurijaile võimalust hooaja vältel kestvaks uurimisresidentuuriks, huviga mõtestada ja artikuleerida oma liikumis- ja kunstnikupraktikat (artistic research, practice as research, movement research). Uurimisresidentuuri raames toimus oktoobrist 2018 juunini 2019 regulaarselt kord kuus kohtumised, mis olid tugistruktuuriks iseseisva uurimise läbiviimisel. Ühistes seminarides arutati ja arendati edasi osalejate individuaalseid uurimisteemasid, mida juhendasid dramaturg ja Drakadeemia asutaja Siret Campbell, teatriuurija ja -kriitik Madli Pesti ning Viljandi Kultuuriakadeemia tantsuteooria õppejõud Kai Valtna.
 
Uurimisresidentuuris osalesid: Valeria Januškevitš, Hanna Junti, Barbara Lehtna, Marie Pullerits, Maarja Tõnisson, Liis Vares, Iiris Viirpalu, kelle uurimisteemad olid näiteks: autentne liikumine, keele ja keha seos, erinevad kommunikatsioonisüsteemid, keskkonnakriisi väljendamine tantsu kaudu, keha teaduslikud ja mütoloogilised fenomenid, kohalolu tehnoloogilises ühiskonnas.
 
Marie Pulleritsu uurimuse tulemusel ilmub koostöös Sõltumatu Tantsu Lavaga sügisel "Koreograafiraamat", mis on sissevaade 14 tantsukunstniku/koreograafi/lavastaja loometöö spetsiifikasse ja praktikasse, väärtustades ka tööd, mis toimub väljaspool selge tulemiga lavastusprotsesse.
 
Residentuuri raames toimusid ka avalikud loengud residentuuri juhendajatelt ja väliskülalistelt kõigile huvilistele: Madli Pesti "Mis on loomeuurimus?", Kai Valtna "Mis on keha ja kus on keha?", Siret Campbell "Mis on tantsulavastuse dramaturgia?", Gundega Laiviņa "What is performative curating?", Susan Kozel "Threshold Choreographies: Internal, External, Virtual", Anastasia Proshutinskaya "What Is Documentary Choreography?".
 
Reedel, kell 19.00 toimuvad Sõltumatu Tantsu Laval uurimisresidentuuri lõpuesitlused, millele järgneb vestlus residentide ja juhendajatega Leenu Nigu eestvedamisel.

Uurimisresidentuuri toetas Eesti Kultuurkapital.
 
Kontakt:
Evelyn Raudsepp
Sõltumatu Tantsu Lava produtsent
www.stl.ee