Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Sõltumatu Tantsu Lava avas oma esimese tantsukriitikute uurimisresidentuuri

22.09.2022 15:48

21. septembril 2022 alustasid viis kriitikut Sõltumatu Tantsu Lava tantsukriitika uurimisresidentuuri, mille eesmärk on mitmekesistada ja laiendada kirjutamist nüüdistantsust.

Sõltumatu Tantsu Lava korraldab uurimisresidentuuri neljandat korda. Kuna Eesti nüüdistantsu lavastuste arv on kohalikus teatripildis kasvav, erialase kõrghariduse lõpetanud koreograafide ja loojate pealekasv püsiv ning valdkond järjest nähtavam, otsustas STL suunata seekord tähelepanu kriitikutele. Eesmärk on julgustada neid kirjutama tantsukunstist, nüüdistantsu lavastustest ja koreograafide loomingust mitmekuulise programmi kaudu, mis tutvustab kaasaegse tantsu spetsiifikat.

Kuigi tegutsevate tantsukriitikute arv on Eestis väike, oli huvi residentuuri vastu suur. Avatud kutsungi teel laekus STLi kokku 26 taotlust. Nende hulgast valis STL välja 5 residenti, kelleks on Ele Viskus, Joosep Susi, Kerly Ritval, Kärt Koppel ja Lisanna Lajal.

Residentuur kestab 21. septembrist 15. märtsini ning selle kestel käivad residendid vaatamas tantsulavastusi ja analüüsivad nähtut, võtavad osa loengutest-seminaridest, kohtuvad tegutsevate kriitikutega ning kirjutavad arvustusi. Residentide mentor on teatrikriitik Ott Karulin.

Kriitikakool toimub osaliselt koostöös Maarin Mürgi veetava Proloogkooli platvormiga, mille suund on visuaalkunsti, disain ja arhitektuur. Koostöö raames toimuvad Sõltumatu Tantsu Laval ühiselt sissejuhatav loeng ning väljajuhatav kohtumine ning avalikud, kriitika positsiooni erinevates valdkondades analüüsivad kohtumised. Avalikud loengud on mõeldud kõigile huvilistele ning nendes osalemine on tasuta.

Avalike kohtumiste ja loengute kavaga saab tutvuda siin: https://stl.ee/residents/tantsukriitika-uurimisresidentuur-2022-23/

Pildil Ott Karulini ja Maarin Mürgi sissejuhatav loeng. Foto: STL