Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Sõltumatu Tantsu Lava annab välja raamatu Eesti nüüdistantsust

16.11.2015 14:52

Neljapäeval, 19. novembril kell 21.00, Sõltumatu Tantsu Lava juubeliüritusel DekaTants esitletakse tekstikogumikku "Eesti tantsukunst: nüüd ja →?".

Koostaja: Evelyn Raudsepp
Kirjutavad: Liisi Aibel, Henri Hütt, Taavet Jansen, Krõõt Juurak, Kaja Kann, Sylvia Köster, Andrus Laansalu, Evelin Lagle, Kadri Noormets, Madli Pesti, Anu Ruusmaa, Alissa Šnaider, Ingel Vaikla, Kai Valtna, Ele Viskus jt.

Tantsuraamat
Tekstikogumik "Eesti tantsukunst: nüüd ja →?" on üks hetkeline sissevaade Eesti tantsukunsti, ilma alguse ja lõputa. See on kunstiraamat, mis vaevamata end tantsu, koreograafia, kunsti ja Eesti raamistamistega, liigub erinevatel tantsukunsti sfääridel ja väljadel. 

Raamatus kirjutavad nii kunstnikud kui ka teoreetikud, mis loob vaatepunkti liikumise: nii tunnetades, sõnastades tantsu seestpoolt (lähivaade) kui ka analüüsides seda kaugemalt ja võttes arvesse kontekste (üle-vaade). Ka tekstide formaat on varieeruv, leides tantsuraamatust nii ülevaatlikke analüüse kui ka poeetilisemaid tantsualaseid mõtterännakuid. 

Et püüda kinni just kõige aktuaalsemaid mõtteid praegusest Eesti tantsukunstist ning seda võimalikult laial skaalal, kogusime kaastöid ka kollektiivse kaasautorluse online-platvormi kaudu. Sinna kirjutatust sai raamatu esimene peatükk, avamäng, mis peaks kajastama kõige värskemaid ja otsejoonelisemaid mõtteid tantsuväljalt ja tantsuvälja kohta. 

Tekstikogumiku kujundaja on Mariana Hint ning keeletoimetaja Eva-Liisa Linder.

Tantsuraamatuid on võimalik eeltellida soodushinnaga 10€ 
16. novembrist kuni 19. novembri südaööni. 
Kohapeal on trükisoe esitlushind samuti 10€.

Kontakt:
Evelyn Raudsepp
58042154

FB/Sõltumatu Tantsu Lava