Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Sõltumatu Tantsu Lava annab sügisel välja raamatu kaasaegsest tantsust

17.06.2015 11:46

Sõltumatu Tantsu Lava annab novembris välja Eesti esimese kaasaegse tantsukunsti ülevaateraamatu.
Kaasaegsest tantsust on seni ilmunud vaid üksikud ülevaatlikud väljaanded ajakirjanduses ja mõned festivali-spetsiifilised trükised (festivali Uus Tants ajakirjad, Notafe raamatud). Jättes seekord läbikirjutamata 20 aastat kaasaegse tantsu ajalugu, keskendub trükis tantsumaastiku olevikule ja kiikab tulevikku.Kaardistades praegust, analüüsitakse läbilõiget hetke tegijatest ja tendentsidest ning sealjuures spekuleeritakse, mis on potentsiaalid, kuhu tants saaks üldse liikuda ja mis on veel Eestis läbimängimata võimalused.

Tantsust kirjutavad: Kai Valtna, Madli Pesti, Anu Ruusmaa, Taavet Jansen, Liisi Aibel, Kadri Noormets, Henri Hütt, Andreas W, Alissa Šnaider, Valle-Sten Maiste jt.

TantsuraamatUudse meetodina raamatukirjutamisel Eestis katsetati raamatu koostamisel avalikku ühiskirjutamisplatvormi, kuhu oli kõigil võimalus kaastööga panustada. Trükise esimene peatükk sünnib maikuus online-keskkonda (tantsuraamat.tk) panustatud tekstidest.

Tantsuraamatut esitletakse novembris Sõltumatu Tantsu Lava 10. hooaja juubeliüritusel.

Väljaandja: Sõltumatu Tantsu Lava koostöös Eesti Teatri Agentuuriga, Viljandi Kultuuriakadeemiaga, Eesti Teatriuurijate- ja Kriitikute Ühendusega.

Koostaja: Evelyn Raudsepp