Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Sõltumatu Tantsu Lava alustab töötubade programmiga

15.12.2014 18:02

Käesoleva aasta sügisel tegevust alustanud uus kaasaegse tantsu keskus Telliskivi Loomelinnakus Sõltumatu Tantsu Lava alustab jaanuarist 2015 rahvusvahelise töötubade programmiga. Kevadhooajal 2015 toimuvad koreograaf-lavastaja Karl Saksa, USA koreograaf-tantsupedagoogi Cid Pearlmani, tehno- ja helimaailmas koostööd tegeva Eesti-Soome tandemi Erik Alalooga ja Jussi Saivo ning Soome-Belgia koreograafi Veli Lehtovaara töötoad. Kaasaegse tantsu ja sellega kaasaskäivate valdkondade töötubadesse on oodatud nii algajad kui professionaalid.

Töötubade eesmärgiks on tuua kokku need kaasaegse tantsu ja eksperimentaalsete etenduskunstide huvilised, kes soovivad ise proovida, improviseerida või uurida. Kõik läbiviijad on omal alal tunnustatud etenduskunstnikud nii Eestis kui väljaspool. Kokku toimub kevadhooajal neli erinevat töötuba ning töötubade ajad anname teada jooksvalt kodulehel www.stl.ee.

Instinct to, Karl SaksEsimene töötuba "Instinct to..." leiab aset juba 10.–11. jaanuarini Sõltumatu Tantsu Laval (Telliskivi 60a, C1) algusega kell 11, läbiviijaks vabakutseline tantsu- ja helikunstnik Karl Saks. Saks töötab TÜ Viljandi kultuuriakadeemias kaasaegse tantsu ja improvisatsiooni õpetajana, lööb kaasa teatrilavastuses nii tantsija kui ka lavastajana ning pühendab iga vaba võimaluse  heliloomele.

Cid Pearlman on tunnustatud vabakutseline USAs tegutsev koreograaf ja pedagoog. Cidi töid on näidatud New Yorgis, Los Angeleses, San Franciscos, San Diegos ning ta on teinud varasemalt koostööd Eesti tantsukunstnikega.
Erik Alalooga ja Jussi Saivo on teinud koostööd üle aasta erinevate audiovisuaalsetes projektides.

Erik Alalooga on vabakutseline visuaalkunstnik, esitaja, lavastaja, helikunstnik, õpetaja ning kultuurikorraldaja, kes on peamiselt tuntud analoogtehnoloogiliste lahenduste poolest oma kunstiteostes. 2011. aastast on tema uuringute objektiks olnud alusmõiste tehnoloogiline performance, mis väljendub füüsilise keha vahetu ja toores kontakt mateeria ja tehnoloogiaga ning interaktiivse heli- ja valgusruumi loomises.
Jussi Saivo on teatri Circus Maximus heli- ja valguskunstnik ning eksperimentaalse hard-core bändi Sabotanic Garden liige.

Veli Lehtovaara on Brüsselis elav ja töötav koreograaf ja tantsija. Tegutseb ka tantsijana Rosas tantsukompaniis  Brusselis. Ta on õppinud Jyväsküla Ülikoolis sotsiaalteaduseid ja filosoofiat , Helsingi Teatriakadeemias ja P.A.R.T.S. tantsukoolis Brusselis.

Sõltumatu Tantsu Lava on  uus kaasaegse tantsu lava Telliskivi loomelinnakus, mille eesmärk on kujuneda etenduspaigaks  julgelt ja eksperimentaalselt mõtlevatele tantsukunstnikele. Sõltumatu Tantsu Laval näeb kolmapäeviti ja neljapäeviti Eesti ja muu ilma koreograafide loomingut. Lisainfo www.stl.ee

Pressiteate koostas:
Triinu Aron,
tel. 5094854, triinu@stl.ee