Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Sõltumatu Tantsu Lava 10. hooaja avamine

22.09.2015 16:12

GreenField 2016
Sõltumatu Tantsu Lava alustab 24. septembril oma kümnendat hooaega. Uksed avatakse peo ja modereeritud ettenäitamiste sarjaga GreenField, mille raames loomeprotsessis sõelale jäänud toormaterjali testivad publiku peal PREMIERE`16 kandidaadid. 
Sõltumatu Tantsu Lava uute koreograafide sari PREMIERE on tutvustanud seitsme aasta jooksul 17 uut koreograafi läbi nende debüütlavastuste. See aasta on eelmistest rikkalikum luues võimalused kuni viiele koreograafile enda tutvustamiseks. Laekunud taotluste põhjal valiti välja Joanna Karoline Kalm, Indrek Hirsnik, Sylvia Köster, Evelyn Tuul ja Maria-Netti Nüganen. Valitud koreograafid näitavadki 2-nädalase residentuuri tulemusi hooaja avapeol. Ettenäitamiste põhjal valitakse nende seast välja 2 koreograafi, kes lähevad edasi produktsiooni, et esietenduda veebruaris 2016. 

Sõltumatu Tantsu lava algav hooaeg jõuab kontsentreeritud juubelipidustusteni novembris. Koondpealkirja DekaTants alla mahutuv sünnipäevaprogramm ei nostalgitse mineviku kallal vaid positsioneerib hetkeseisu ning tulevikupotsentsiaale. Evelyn Raudsepa koostatav artiklikogumik koondab kaante vahele enamike olulisemate tantsukunstianalüütikute vaatepunkte. Taavet Janseni, Liis Varese ja Andreas W uurimustöö tehnoloogia ning inimkeha suhetest vormistub näitusena. Helikunstirühmitus Postinstrumentum toob lavale füüsilise tegevusergonoomika võimalused füüsilise helitekitajana ning komponeerijana. 

Sissepääs 24. septembri avapeole on tasuta!