Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Sõlmiti laste- ja noorteteatrite festivalide koostöölepe

30.05.2006 11:34

27. mail, Eesti Teatri Festivali DRAAMAKE 2006 viimasel päeval, kirjutasid SA Eesti Teatri Festival tegevjuht Kaarel Oja, Eesti Riikliku Nukuteatri direktor ja UNIMA Eesti Keskust esindav Meelis Pai ning VAT Teatri direktor ja ASSITEJ Eesti Keskust esindav Tiina Rebane alla koostööleppele.

"See koostööleping loob kindla süsteemi laste- ja noorteteatrite festivalidele," sõnas Kaarel Oja. "Senine süsteem ei ole kedagi rahuldanud, segadus ja korrapäratus ei ole toiminud."

Leping tagab lastele ja noortele korraldatavate teatrifestivalide omavahelise koostöö, koordineerib nende festivalide finantseerimist ja täpsustab ühised eesmärgid. Kokkuleppe allkirjastajad tunnustavad teineteise festivale ning kohustuvad käituma kui partnerid, mitte kui konkurendid, olles teadlikud, et lepe ei jaga riigitoetust, kuid on selle jaotamise aluseks, selgitades partneritele üksteise tegevusi ja neid koordineerides. Leppe eesmärgiks on käivitada ja garanteerida igal aastal toimuv kõrge kunstilise tasemega laste- ja noorteteatrite festival Eestis, tõsta seniste festivalide kunstilist taset ning garanteerida laste- ja noorteteatrite festivalide regulaarne rahastamine Kultuuriministeeriumi poolt.

Järgmisel aastal toimub Nukuteatri ja UNIMA Eesti Keskuse korraldatav festival Noor Sajand, ülejärgmisel aastal VAT Teatri ja ASSITEJ Eesti Keskuse korraldatav NB Festival ning seejärel aastal 2009 taas SA Eesti Teatri Festival korraldatav DRAAMAKE.

Tiiu Laks
Eesti Teatri Festival DRAAMAKE 2006
kommunikatsioonijuht
51 52 016
tiiu@festival.ee
www.teatriaasta.ee