Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Sloveenias toimuv residentuur võimaldab kunstnikel uurida hoolimist ja hoolitsemist

26.09.2023 10:55

Rahvusvaheline residentuuriprogramm GuestRoomMaribor, mis tegutseb Sloveenias Mariboris, kutsub kunstnikke ja kultuurivaldkonna professionaale kandideerima uurimisresidentuuri, teemaks hoolimine ja hoolitsemine. Residentuur toimub 2024. aasta suvel, kandideerida saab kuni 10. oktoobrini 2023.

Residentuuri on oodatud kandideerima igas vanuses ja eri taustaga huvilised, kes soovivad visuaalkunsti, kultuuriteooria, etenduskunsti või kureerimise kaudu hoolimist ja hoolitsemist uurida. Residentidelt eeldatakse, et teemale lähenetakse kohalikust perspektiivist, uurides erinevaid teemasse puutuvaid kogukondi. Samuti peaksid residendid tegema koostööd Sloveenia kunstnike, uurijate, aktivistide ja teiste kultuurivaldkonna professionaalidega. Residentuuri tulemusel peaks 2025. aastaks valmima näitus, mis keskendub samuti hoolimise kunstile.

Residentuur kestab 35 päeva, korraga osaleb seal viis residenti. GuestRoomMaribor soosib koostöist õhkkonda ning pakub residentidele võimalust osaleda mentorkohtumistel ja loengutel.

GuestRoomMaribor maksab residentidele 25 eurot päevaraha, hüvitab reisikulud kuni 700 euro ulatuses ning pakub tasuta majutust. Erivajadusega või lapsevanematest residentidele maksab GuestRoomMaribor lisatoetust.

Rohkem infot ja kandideerimisvormi leiab GuestRoomMaribori kodulehelt.