Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Sissejuhatus „Parsifali“ teemasse: loeng-kontserdid talveaias ja uus blogi

23.05.2011 15:25

Wagneri ooper „Parsifal” jõuab esimest korda Eestis lavale kolme kuu pärast, 25. augustil. Huvilistel on võimalik ooperiga lähemalt tutvust teha juba 23. ja 30. mail kell 19.00 Estonia talveaias.

Täna, 23. mail teeb teose ajaloolis-kirjanduslikust taustast ettekande „Wagneri „Parsifal“ –  maailmamehe luterlik testament“ kirjandusteadlasest kultuuriloolane Loone Ots ning Noblessneri valukojas etenduva „Parsifali“ kontseptsiooni tutvustab lavastaja Nicola Raab Saksamaalt.

Esmaspäeval, 30. mail räägib ettekandes „Aeg muutub ruumiks: „Parsifali“ muusikalised ideed“ muusikateadlane ja Wagneri-uurija Kristel Pappel „Parsifali“ muusikalisest ainestikust. Eesti Richard Wagneri Ühing kuulutab välja Bayreuthi ooperipidustuste stipendiaadi 2011 ja solistid kõnelevad oma Wagneri-kogemusest maailma lavadel.

Publikul on võimalik nautida muusikalisi etteasteid ning osaleda mõttevahetuses. Sissepääs on vaba. Ürituste korraldajad on Eesti Richard Wagneri Ühing ja Rahvusooper Estonia.

Avatud on ka rahvusooperi eesti- ja ingliskeelne "Parsifali"-teemalise blogi, kus saab silma peal hoida „Parsifali“ lavastusprotsessil. Blogi sissekandeid saab lugeda siit: http://parsifalestonia.wordpress.com


Rahvusooper Estonia
www.opera.ee
Estonia pst. 4, 10148 Tallinn, Estonia

Maja täis muusikat!