Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

“Simsoni ja Delila” kontsertettekanne Rahvusooperis

29.10.2005 13:00

Laupäeval, 29. oktoobril toimub Rahvusooper Estonia kontserdisaalis prantsuse ühe kuulsaima ooperi Camille Saint-Saensi "Simson ja Delila" kontsertettekanne.

Dirigent Arvo Volmer leiab, et Eestis tuntakse prantsuse muusikat suhteliselt vähe: "Selle ooperi muusika on aga jumalikult ilus - seal on võimsad koorid, pikad kaunid aariad, keerukad ja põnevad orkestripartiid. Estonia lava jääb selle ooperi lavastamiseks väikeseks, küll aga sobib see ooper suurepäraselt kontsertettekandeks."

Ooperi peaosi laulavad rahvusvaheliselt tunnustatud solistid: Moskva Suure Teatri juhtiv tenor Roman Muravitski; Peterburi Maria teatri solist Marianna Tarassova, kes on esinenud New Yorgi Metropolitan Opera's, Londoni Covent Garden'is, Milano La Scala's ja tunnustatud Leedu bariton Laimonas Pautienius, kes on võitnud Grand Prix' IV Klaudia Taevi nim. rahvusvahelisel lauljatekonkursil Pärnus. Osalevad rahvusooperi solistid, sümfooniaorkester ja ooperikoor.

"Simson ja Delila" põhineb piibliainestikul, mille dramaatiline tegevus leiab aset 1150. aastal e. Kr. Heebrealaste juht Simson on võlutud kaunist Delilast, kes mehe reedab ning tema elu hävitab.

Kaido Padar
avalike suhete ja
turundusteenistuse juht
50 76644