Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Sigismund von Krahl teatab: Life is very hard

20.01.2014 13:19

Von Krahlis etendub veebruari keskel absurdne tõsielujant “Life Is Very Hard”, kus “Twin Peaks” kohtub Anton Tšehhoviga. Eelmisel nädalal algasid Von Krahli Teatris väga rasked proovid. Verivärske teatrirühmituse Guts United kutsel on Von Krahli Teatri sadamasse randunud lavastaja Robert M. Johanson kaugelt New Yorgist, ühest maailma segaseima käekirjaga teatritrupist Nature Theater of Oklahoma (USA). Sündimas on Von Krahli ajaloo uus fenomen, üks tõeline hüve Eesti teatri raskes elus.

Life Is Very Hard” on emotsionaalselt hullumeelne ja aju valutama panevalt absurdne jant. Lavastajad Marit Sirgmets, Simona Biekšaité ja Robert M. Johanson rakendavad Von Krahli Teatri trupi peal Eesti teatris seniproovimata meetodit, mille käigus salvestatakse stuudios igapäevaloba koos kõigi konaruste ja vigadega ning monteeritakse see näidendiks, mida näitlejad laval vaatajate silme all kõrvaklappidest kuulavad ja samaaegselt ette kannavad. Lihtne? Oleks see siis kõik! Näidendit mängitakse absurdses kontekstis ja täiesti kokkusobimatute karakteritega, kel pole originaaljutustusega mingit pistmist. Lavastusest ei puudu ka reality tantsu- ja muusikanumbrid.

Nature Theater of Oklahoma
(NTO) on üks maailma tuntumaid ja tunnustatumaid Ameerika Ühendriikide kaasaegse teatri rühmitusi, kes viimastel aastatel on edukalt vallutanud ka Euroopa suurteatrid ja festivalid. Nii on nende väga humoorikas, omapärane, muusikaline, hoogne ja näitlejale fokusseerunud laad jätkuvalt äratanud imetlust mõlemal kontinendil. NTO etendust “Life and Times episode 1” näidati 2011. aastal ka Tallinnas Põhuteatris. Tuleb ainult rõõmustada, et NTO näitleja, lavastaja ja helilooja Robert M. Johanson leidis uue sündmustehorisondi just Eestist Von Krahli Teatrist. NTO: www.oktheater.org 

Rühmitus Guts United (GU) on Marit Sirgmetsa ja Simona Biekšaitė ühine kahe naise “bänd”, kus kohtuvad lavastaja-, näitleja- ja kunstnikutalent. Nende eristuv loominguline meetod asetab rühmituse tänased ja tulevased projektid ühele teljele, mille peamine märksõna on teater kui mood. Terane vaataja võib märgata sümbolite, elementide ja vormide ülekandumist ühest etendusest teise, ühest teatrist teise, justkui moodustaksid erinevad ajad, kohad, näitlejad ja tekstid GU töös ühe ja sama teose pidevalt täienevad peatükid.

Von Krahli trupist teevad kaasa näitlejad Tiina Tauraite, Erki Laur, Jim Ashilevi, Kait Kall, Ott Kartau, Liis Lindmaa, Loore Martma, Tõnis Niinemets, Ivo Reinok ja Ragne Veensalu.

Näitleja ja dramaturgi Jim Ashilevi videokommentaar: www.vimeo.com/84210321
Rohkem infot: www.vonkrahl.ee/etendus/life-is-very-hard/
Esietendus 15. veebruaril 2014 Von Krahli Teatris.

Laval räägitakse inglise ja eesti keeles, etendustel on eesti- ja ingliskeelsed subtiitrid.

–––––
Von Krahli Teater / Rataskaevu 10, Tallinn / www.vonkrahl.ee
Press: Herkko Labi / [email protected] / +372 54555500