Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Siberis asuv Krasnojarski riiklik ooperi- ja balletiteater nimetas pealavastajaks Neeme Kuninga

30.11.2016 16:03

Uut pealavastajat tutvustati Krasnojarski pressile eile – vahetult enne helilooja Georgi Sviridovile pühendatud kontserti "Aeg, edasi!", mille Kuningas seal oma esimese tööna lavale seadis.

Teatri koduleheküljel kirjutatakse Kuninga kohta, et ta on umbes 20 aastat töötanud Eesti rahvusooperi pealavastajana, õpetanud tudengeid Eestis, Göttingenis, Pekingis ja Helsingis ning lavastab Venemaa, Hiina, Prantsusmaa, Saksamaa, Leedu, Soome, Rootsi ja Norra teatrites.

Krasnojarski teatri direktor Svetlana Guzii märkis kohaliku netiväljaande Newslab vahendusel, et läbirääkimised kestsid väga kaua, aga lõppesid õnneks positiivselt. Teatriga oli Kuningas tuttav juba varasemast, näiteks on ta kuulunud sealsamas toimuva Pjotr Slovtsovi nimelise ooperilauljate konkursi žüriisse.

Kuningas ise nimetas pressikonverentsil Krasnojarski teatrit suurepäraseks, kuid rõhutas, et näeb sellele vaatamata võimalust muuta seda veel paremaks.

"Mul on tulnud sageli kuulda, et raha ei ole, aga on asju, mille puhul raha pole tähtis. Kõik algab suhtumisest kunsti. Kui me kõik ühiselt pingutame, ei tunne te seda teatrit enam kahe-kolme hooaja pärast ära," ütles ta.

Kuninga esimene ooperilavastus Krasnojarski teatris - César Cui "Kaukaasia vang" - peaks välja tulema 2017. aasta mais.

Sügisel pälvis kohalikus pressis rohkelt tähelepanu Krasnojarski teatri otsus mitte pikendada lepingut lavastaja Nadežda Stolbovaga. Viimane nimetas selle põhjuseks oma lavastust "Traviata". Nimelt leiab selle tegevus aset poollagunenud villas, mille igas nurgas vedeleb prügi. Ajakirjanduse hinnangul ei meeldinud see teatri juhtkonnale, kes nägi selles vihjet teatri praegusele olukorrale.

Krasnojarski riiklik ooperi- ja balletiteater avati 1978. aastal ja kuulub kriitikute hinnangul tasemelt keskmiste Venemaa muusikateatrite hulka.

Kesk- ja Ida-Siberi keskus Krasnojarsk on üks viieteistkümnest Venemaa linnast, mille elanike arv ületab miljoni.