Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Seto lauluemast valmib film

11.07.2007 12:46

Esmaspäeval, 9. juulil, algasid Setomaal maailma esimese täispika setokeelse mängufilmi "Taarka" võtted, mis toovad järgmisteks kevadpühadeks kinolinale legendaarse seto lauluema kireva elu.

"Mina ei laula võõraid sõnu. Mina laulan omi sõnu, mis maast leitud ja puust treitud," on öelnud Hilana Taarka.

"Meil on Eestimaal üks haruldaselt terviklik, huvitav ja atraktiivne kultuur mitte ainult koomast ärganud, vaid võimsalt jalule tõusmas ja tahab rääkida lugusid," ütles filmi üks rezhissöör Ain Mäeots. "Ülisuur publikumenu, mis saatis kaks suve Obinitsas mängitud lavastust "Taarka" näitas, et inimesed tahavad neid lugusid kuulda. Taarka film on lugu ühest rahvast läbi ühe selle rahva karismaatilise tütre loo."

Filmi kaasrežissööri Hardi Volmeri sõnul oli Taarka omamoodi revolutsionäär 20. sajandi alguse seto ortodokses ja patriarhaalses ühiskonnas. "Ta oli meeletu naine, kes saatuse kiuste jäi truuks oma loomusele, andele ja sellest tulenevale kutsumusele: naine, kes kõndis tantsides ja kõneles lauldes," selgitas ta.

"Taarka" film põhineb Kauksi Ülle samanimelisel jutustusel. Filmi stsenaarium valmis Mart Kivastiku, Kauksi Ülle, Elo Seliranna, Ain Mäeotsa ja Hardi Volmeri koostöös. Filmi tootja on Exitfilm, produtsent Anneli Ahven, režissöörid Ain Mäeots ja Hardi Volmer, operaator Elen Lotman.

Taarkat mängivad Inga Salurand, Siiri Sisask ja Marje Metsur. Teistes osades astuvad üles Kaarel Oja, Tõnu Oja, Liina Tennossaar, Marika Vaarik, Tanel Joonas, Merca jpt. Filmis teevad kaasa ka Seto Kuningliku Pärismuteatri noored näitlejad ning rohkelt setosid endid.

Filmivõtted vältavad vaheaegadega juulist novembri lõpuni ja toimuvad lisaks Setomaale ka Helsingis, Viljandis jm.

Filmi eelarve on 7,7 miljonit krooni. Selle valmimist toetavad Eesti Filmi Sihtasutus, Eesti Kultuurkapital, Euroopa Liidu programm MEDIA Plus, Kultuuriministeeriumi Setomaa riiklik kultuuriprogramm ja Setomaa Valdade Liit.

Film valmib kevadpühadeks 2008.

Lisainfo:
Anneli Lepp
Exitfilm
"Taarka" pressiesindaja
[email protected]
+ 372 52 94 604