Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Sergo Vares mängib Londonis

19.06.2013 11:58

Teatrist NO99 tuntud, nüüd vabakutselise näitlejana töötav Sergo Vares teeb sügisel rolli Suurbritannia teatris Lyric Hammersmith. Tegemist on teatriga, mis koostöös NO99 ja Münchener Kammerspilega tõi 2011. aastal publikuni rahvusvaheliselt menuka lavastuse «Three Kingdoms», kus mängis ka Sergo Vares.

Septembris Londonis esietenduva «Secret Theatre» dramaturgiks on «Three King­domsi» autor Simon Stephens, lavastajaks aga Ellen McDougall. Lisaks Varesele teevad teatri väitel täiesti teistsuguses, uuendusliku kontseptsiooniga lavastuses kaasa veel 19 näitlejat.

Lyric Hammersmithi kodulehel on ära toodud ka lavastuse manifest, mis kõlab nii: «Me oleme muutuse järele näljased / Me arvame, et kunst pole kaup / Me loodame, et segadus on vabastav / Me usume, et ebaõnnestumine on sama loov kui õnnestumine / Me usume, et teater tähendab midagi.»

Eesti näitlejate kaasamine välistruppide/-teatrite lavastustesse on üsna haruldane – eelmine aasta mängis Von Krahli teatriga seotud näitleja Juhan Ulfsak Münchener Kammerspiles Kristian Smedsi lavastuses «Der imaginäre sibirische Zirkus des Rodion Raskolnikow», 2012. aasta sügisel esietendus samas teatris ka Sebastian Nüblingi «Orpheus steigt herab», kus peaosas võlus kriitikuid ja publikut NO99 näitleja Risto Kübar.

«Orpheus steigt herab» valiti 450 lavastuse seast saksakeelse teatriruumi ühele olulisemale festivalile Theater­treffenile, kuhu pääseb vaid kümme žürii arvates parimat lavastust. Sel reedel aga esietendub Münchener Kammerspiles Risto Kübara monolavastus «Spectacular Lightshows of Which U Don’t See the Effect».


Heili Sibrits

Postimees