Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Selgusid Vanemuise loomenõukogu preemiate saajad

15.12.2020 09:55

Traditsiooniliselt iga aasta detsembris annab Vanemuise teatri loomenõukogu välja aastaauhinnad loomingulistele, tehnilistele ja administratiivtöötajatele. Auhinnaga kaasneb rahaline preemia.  
 
2020. aastal tunnustati loomenõukogu draamapreemiaga kõrge loomingulise vormi ja pühendunud töössesuhtumise eest näitlejanna Piret Laurimaad.

Muusikapreemia laureaat on tänavu Margus Kits – pikaaegse, teeneka ja meisterliku töö eest Vanemuise sümfooniaorkestri flöödirühma kontsertmeistri ja muusikuna.

Balletipreemia pälvis Georgia Tony Hyrkäs, kes on paistnud silma oma kohusetundlikuse ja töökusega, mida on ka lavalt märgata. Georgia järgib täpselt rolli dramaturgilist liini ja töötab iseseisvalt tehniliste detailidega, mis on tantsija arengu seisukohalt oluline.

Tehnilise töötaja aastapreemia sai juurdelõikaja Külli Kukk, kelle pikaajaline töökogemus, mitmekülgsed erialased oskused ning usaldusväärsus muudavad iga lavastuse ettevalmistusprotsessi sujuvaks.
 
Administratiivtöötaja aastapreemia vääriliseks tunnistati vanempuhastusteenindaja Ljudmila Medvedeva, kelle tööpõld on tänasel viiruseohtlikul ajal oluliselt suurem kui tavapäraselt.

Auhindade üleandmisele järgnes vanemuislaste ühine jõuluglögi maitsmine, mis toimus tänavu Vanemuise väikese maja hoovis. 

Auhindade väljaandmist toetavad Tallink, Kinema, Metec, Giga ja Martell.