Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Selgusid sõltumatu etenduskunsti auhindade laureaadid

29.04.2015 13:12

Täna, rahvusvahelisel tantsupäeval, anti Kanuti Gildi SAALis traditsiooniliselt üle sõltumatu etenduskunsti auhinnad (varasemad Sõltumatu tantsu auhinnad). 

Eesti sõltumatu etenduskunsti Aasta Tegija auhinna kolm laureaati 2014. aasta loomingu eest on:
Kaja Kann
Etenduskunstnik Kaja Kann projekti “Knit the World” eest: raamat “Eratee”, fotonäitus “Kes varastas päeva?” ja soololavastus “Be Real My Dear” Kanuti Gildi SAALis. Kaja Kann tegi oma elust kunstiteose ja lasi meil hetkeks piiluda läbi akna elu. Kann mängib tõsist mängu: oma maailma kudus ta otsekoheselt ja teravalt.

Zuga ja Käik
ZUGA ühendatud tantsijad ehk Tiina Mölder, Helen Reitsnik, Ajjar Ausma ja Päär Pärenson lavastuse “Käik” eest Sõltumatu Tantsu Laval. Noori vaatajaid kaasav tantsulavastus on ZUGA uuenenud trupi esituses mõnusalt jõuline, mänguline ja leidlik. ZUGA neljas lastelavastus pole suunatud enam väikelastele, vaid kuni 10-aastastele, kelle reaktsioonidega etendajad ka arvestavad. 

Aasta Läbilööja auhind:
Hendrik Kaljujärv loomingulise panuse eest lavastusse “Santa Muerte and the Sun” (valminud koostöös Karl Saksaga) ning soololavastuse “Rising Matter” eest. Juba tunnustatud helikunstniku esimesed sammud lavastuse autori ja etendajana näitavad Kaljujärve oskust erinevaid elemente veenvaks tervikuks põimida. Tehniliselt täpselt teostatud muusikat, visuaali ja liikumist vääristab Kaljujärve kui etendaja intensiivne lavaline kohalolu. 


Sõltumatu etenduskunsti auhinna nime muutmine viitab muutustele Eesti kaasaegse tantsu ja etenduskunsti valdkonnas. Sõltumatus ehk institutsioonivälises kunstis on žanripiirid juba ammu muutunud marginaalseks ja on piirav tõmmata rangeid eraldusjooni kaasaegse tantsu ja etenduskunsti vahele. 

Sõltumatu etenduskunsti auhinnad 2014. aasta loomingu eest annab välja Kanuti Gildi SAAL koostöös Eesti Teatriuurijate ja –kriitikute Ühendusega. Auhinda toetab Eesti Kultuurkapital. Auhinna žüriisse kuulusid: Madli Pesti (Eesti Teatriuurijate ja -kriitikute Ühendus), Riina Oruaas (Eesti Teatriuurijate ja -kriitikute Ühendus), Priit Raud (Kanuti Gildi SAAL) ning Triinu Aron (Sõltumatu Tantsu Lava).

OMAtsirkus, Knacktune
Henri Hüti nimelise muusikalise kujunduse eripreemia pälvisid Eleonora Tikas, Kalle Tikas ja Allan Prooso tsirkuseartsitide ja muusikute kokkumängust loodud põneva kompositsioonilise terviku eest lavastuses "Knacktune".

Lisainfo:
Eneli Järs
tel: +372 5069655