Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Selgusid riiklike teenetemärkide saajad, nende hulgas on ka mitmed teatritegijad

09.02.2017 09:59

President Kersti Kaljulaid annab Eesti Vabariigi 99. sünnipäeva eel meie riigi teenetemärgid tänuks 113 inimesele, kelle pühendumus oma kutsetööle või kogukonnale on muutnud kogu Eesti paremaks.

"Teenetemärgid on tunnustus Eesti inimestele ja meie toetajatele välisriikides nende sihikindluse eest oma tegevuses ning lojaalsuses põhimõtetele, millele toetub kaasaegne Eesti – avatusele ja demokraatiale, teadmistele ja ettevõtlikkusele, hoolimisele ja märkamisele," kirjutas president Kaljulaid otsuse eessõnas.

Teenetemärgi saajate hulgas on ka mitmeid teatriga seotud inimesi.

Valgetähe III klass

Lembit Ulfsak - näitleja ja lavastaja, kes on töötanud Noorsooteatris, Draamateatris ja Tallinnfilmis näitleja ja lavastajana. Ta on mänginud paljudes filmides nii Eestis kui mujal ning ka mitmetes telelavastustes ja seriaalides. Lembit Ulfsakil oli kandev roll mängufilmis "Mandariinid", mis nomineeriti 2014/2015 parima võõrkeelse filmi kategoorias nii Kuldgloobusele kui ka Oscarile.

Valgetähe IV klass

Aare Toikka - lavastaja ja teatrijuht, kes on töötanud teatris, raadios, televisioonis ning on üks Eesti vanima vabatrupi, VAT Teatri asutajaliikmetest 1987. aastal. Ta on töötanud nii näitleja kui lavastajana. 1993. aastast on ta VAT Teatri kunstiline juht.

Martin Veinmann - näitleja ja pedagoog, kes on alates 1972. aastast Eesti Draamateatri näitleja, kes on mänginud ka filmides ja telelavastustes. Ta on hinnatud lavakõne õppejõud. 1980. aastal pälvis Martin Veinmann Ants Lauteri nimelise auhinna ja 1996. aastal Suure Vankri auhinna.

Valgetähe V klass

Väino Aren - näitleja, kes on esinenud Eesti Raadios ja Eesti Televisioonis nii lastelavastuses kui ka armastatud teleseriaalides.

Maarjamaa Risti V klass

Nils Riess - Eesti juurtega teatriprofessor ja lavastaja, kes on kolmekümne Ohio Northern University teatriosakonna juhatajana töötatud aasta jooksul teinud palju eesti kultuuri tutvustamiseks Ameerika Ühendriikides. Tema kutsel on seal õpetamas, oma loomingut tutvustamas ja loomas käinud mitmed Eesti etenduskunstnikud, näitekirjanikud ja muusikud.
2013. aasta kevadel jäi professor Riess pensionile ning on pühendunud loomingulisele tööle – lavastamisele (2014. aastal lavastus Rakvere Teatris) ja näitlemisele.


Vabariigi President annab teenetemärgid üle iseseisvuspäeva eel, 23. veebruaril NUKU teatris.

Teenetemärkide saajate terviknimekirjaga saab tutvuda aadressil https://www.president.ee/et/ametitegevus/otsused/12947-58-riiklike-autasude-andmine/index.html