Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Selgusid Rakvere Teatri publikulemmikud ning jagati teatriordeneid

10.10.2017 09:31

Rakvere teatri sisehooaja alguses kuulutati välja publikulemmiku hääletus. 6. oktoobril 2017 selgusid hääletustulemused ning avalikustati 77. hooajal publikule enim meeldinud mees- ja naisnäitleja ning lemmiklavastus. Lisaks anti üle traditsioonilised teatriordenid.
 
Rakvere Teatri publikulemmikud 2017
Oma arvamuse ütles välja pea seitsesada teatri külastajat. Nende häälte tulemusena avalikustati reedel  "Lendas üle käopesa"  esietendusel, et publiku lemmiklavastuseks on "Viimane võllamees". Meesnäitleja kategoorias sai enim hääli Karl-Robert Saaremäe ja naisnäitleja lemmiku tiitliga pärjati Tiina Mälberg
 
 
Karl-Robert Saaremäe lõpetas kevadel TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia näitlemise eriala. Eelmisel hooajal toodi Rakvere teatris välja kaks 11. lennu tudengite diplomilavastust - "Thijl Ulenspiegel" ja  "Kellavärgiga apelsin".  Esimeses neist mängis Saaremäe nimiosa ning teises lavastuses oli kanda mitu rolli - Georgie, kaplani, Alexi isa ningajakirjaniku. Hetkel on Karl-Robert vabakutseline.
 
Tiina Mälberg on töötanud Rakveres alates 1997. aastast.  Sel aastal tähistas ta oma 20. aasta tööjuubelit.  77.  hooajal kuulus tema rollide hulka  Alice Wade lavastuses  „Viimane võllamees" ja Ema ning Toffi lavastuses "See kõik on tema".  
 
Teine osa pidulikust õhtust kuulus teatriordenite üleandmisele. Mitut liiki teatriordenid asutas Rakvere Teater 2002. aastal ning nendega tänatakse neid, kes teatrile toeks ja abiks olnud. 
Mängupartneri ehk koostööpartneri ordeniga pärjati sel korral kaks ettevõtet - AS Lajos ja OÜ Raum, kes mõlemad pakkusid teatri suvelavastustele mängupaika. Külalislahkuse orden antakse parimale võõrustajale läbi terve hooaja ja sel korral osutus selleks Paide Kultuurikeskus. Kolmas orden kannab Teatritruuduse nime ning  on mõeldud teatrikülastajale, kes hooaja jooksul kõige sagedamini tee Rakvere Teatrisse leiab. Selleks osutus Ants Kaldoja
 
Rakvere Teater tänab kõiki publikuküsitluses osalenuid. Nagu lubatud, loositi kõigi vastanute vahel välja priipääsmeid Rakvere Teatri etendustele, loosi võitjatega on ühendust võetud. 
 
Kaduviku nimel!

Foto autor Helen Solovjev.

Laila Talunik
Rakvere Teatri turundusjuht
+372 56 201 297
+372 329 5440