Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Selgusid Rakvere Teatri eelmise hooaja publikulemmikud ning anti üle teatriordenid

13.09.2018 15:56

Rakvere teatri eelmise hooaja lõpus kuulutati välja publikulemmiku hääletus. Hooaja avapeoks 8. septembril 2018 olid hääletustulemused kokku loetud ning avalikustati 78. hooajal publikule enim meeldinud  mees - ja naisnäitleja ning lemmiklavastus. Lisaks anti samal õhtul üle traditsioonilised teatriordenid.
 
Teatri külastajate hääletustulemusena selgus, et möödunud hooaja lemmiklavastus on Eili Neuhausi lavale seatud "Lendas üle käopesa". Meesnäitleja kategoorias sai enim hääli Üllar Saaremäe ja naisnäitleja lemmiku tiitliga pärjati Ülle Lichtfeldt
 
2017. aastal meeldis Üllar publikule enim Randle Mcmurphy osas lavastuses "Lendas üle käopesa". Lisaks andis ta eelmisel hooajal Rakvere teatris oma hääle Raadioteatriga koostöös sündinud luulelavastusele "Tagassi inglite juure". Ülle rollide hulka kuulusid 78. hooajal õde Ratched lavastusest "Lendas üle käopesa ", Kate suvelavastusest "Lõikuspeo tantsud" ning Sandra komöödias "Hullemast hullem".
 
Hooaja avapeol anti üle ka traditsioonilised teatriordenid. Mitut liiki teatriordenid asutas Rakvere Teater 2002. aastal ning nendega tänatakse neid, kes teatrile toeks ja abiks olnud. 

Mängupartneri ordeniga  tänab ja tunnustab teater inimesi ja kooslusi, kelle erilisel toel on sündinud lavastus, teostunud idee või saanud tähelepanu mõni oluline teema. Sel aastal osutus teatri jaoks hindamatuks partneriks tantsuteater Fine5, kellega koostöös sündis Eesti vabariigi 100. sünnipäeva tähistavas sarjas lavastus "Puudutada kuud".

Külalislahkuse orden antakse parimale võõrustajale läbi terve hooaja ja sel korral osutus selleks Arkna mõis, kes pakkus kodu ja lisaväärtust suvelavastusele "Lõikuspeo tantsud".

Kolmas orden kannab Teatritruuduse nime ning on mõeldud teatrikülastajale, kes hooaja jooksul kõige sagedamini tee Rakvere Teatrisse leiab. Selleks osutus Kaire Kutsar.
 
Rakvere Teater tänab kõiki publikuküsitluses osalenuid. Nagu lubatud, loositi kõigi vastanute vahel välja priipääsmeid Rakvere Teatri etendustele, loosi võitjatega on ühendust võetud. 
 
Lisainfo: 
Laila Talunik
Rakvere Teatri turundusjuht
laila@rakvereteater.ee
+372 56 201 297
+372 329 5440