Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Selgusid Rakvere Teatri 79. hooaja publikulemmikud ning jagati teatriordeneid

07.10.2019 13:08

Rakvere Teatri sisehooaja alguses kuulutati välja publikulemmiku hääletus. 4. oktoobril 2019 "Onu Vanja" esietendusel avalikustati 79. hooajal publikule enim meeldinud mees- ja naisnäitleja ning lemmiklavastus. Lisaks anti üle traditsioonilised teatriordenid.
 
Oma arvamuse ütles välja ligi tuhat teatrikülastajat. Nende häälte tulemusena auhinnati eelmise hooaja publiku lemmiklavastuseks "Kuni ta suri", lavastajaks Peeter Raudsepp. Meesnäitleja kategoorias sai enim hääli Eduard Salmistu ja naisnäitleja lemmiku tiitliga pärjati juba seitsmendat korda Ülle Lichtfeldt.
 
Eduard Salmistu liitus Rakvere Teatri trupiga 1984. aastal. Salmistu tähistas sel aastal 35. tööjuubelit. 79. hooajal kuulusid tema rollide hulka Igor lavastusest "Kuni ta suri", Alberto Verani lavastusest "Kaks tosinat tulipunast roosi" ning Mäeotsa Jeppe suvelavastusest "Miks Jeppe joob?".
 
Ülle Lichtfeldt on töötanud Rakveres alates 1990. aastast. Järgmisel hooajal tähistab ta oma 30. aasta tööjuubelit Rakvere Teatris. Publikulemmiku tiitli pälvis ta Tatjana rolli eest lavastuses "Kuni ta suri". 
 
Teine osa pidulikust õhtust kuulus teatriordenite üleandmisele. Teatriordenitega pärjamise traditsioon sai alguse 2002. aastal ning ordenitega tänatakse neid, kes teatrile toeks ja abiks olnud. 

Mängupartneri ehk koostööpartneri ordeniga tänas Rakvere Teater grupijuhti Marje Saaremäed, tänu kellele jõuab suur hulk publikut teatrisse. Külalislahkuse orden antakse hooaja parimale võõrustajale ja sel korral avaldas teater tänu Vanemuise teatri teenindusjuhile Erik Makarovile ja tema meeskonnale suurepärase koostöö ja sooja vastuvõtu eest kogu hooaja vältel. Kolmas orden kannab Teatritruuduse nime ning on mõeldud teatrikülastajale, kes hooaja jooksul kõige sagedamini tee Rakvere Teatrisse leiab. Selleks osutus Katrin Kaaremäe
 
Rakvere Teater tänab kõiki publikuküsitluses osalenuid. Kõigi vastanute vahel loositi välja mitmed hotelliööbimist sisaldavad teatripaketid kahele.
 
Kaduviku nimel!