Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Selgusid Kultuurkapitali aastapreemiate laureaadid

12.02.2024 12:56

Pildil on Kultuurkapitali aastapreemiad, täpsemalt seitse läikivalt hõbedast metallkera, millele on graveeritud Kultuurkapitali erinevaid toetusvaldkondi sümboliseerivad kujutised.

9. veebruaril 2024 anti Noblessneri valukoja Nobeli saalis pidulikult üle Kultuurkapitali 2023. aasta peapreemiad ja elutööpreemiad ning kujutava ja rakenduskunsti, audiovisuaalse kunsti ja rahvakultuuri sihtkapitali aastapreemiad.

"Kultuurkapital on eelkõige kvaliteedimärk – see näitab, et sündmust või teist loojat on märganud oma valdkonda kõige lähemalt tundvad kolleegid. Tänased auhinnad on seega kõrgeima kvaliteedi tunnuseks, millega eri valdkondade sihtkapitalid hindavad laureaatide panust nii aastases perspektiivis kuid kindlasti tegelikult ka pikema aja loomingut silmas pidades," ütles kultuuriminister Heidy Purga.

Näitekunsti valdkonnas pälvis aastapreemia teatrikeskus Vaba Lava rahvusvahelise Vabaduse teatrifestivali korraldamise eest Narvas. Näitekunsti valdkonna elutööpreemia sai aga Riina Viiding teatrimaastiku kujundamise ja kooshoidmise eest Eesti Teatriliidu vastutava sekretärina enam kui veerandsajandi jooksul.

Lisaks said audiovisuaalse kunsti sihtkapitali aastapreemiatega tunnustatud näitlejad Eva Koldits (aasta näitlejanna mängufilmis "Mo Mamma"), Helena Lotman (aasta näitlejanna mängufilmis "Mo Mamma") ning Ursel Tilk (aasta näitleja mängufilmis "Nähtamatu võitlus"). Rahvakultuuri sihtkapitali aastapreemia pälvis veel Elvas tegutsev LendTeater, kellele anti harrastusteatri aastapreemia suure panuse eest etenduskunstide arendamisel harrastusteatrite maastikul.

Rohkem infot leiab Eesti Kultuurkapitali kodulehelt.

Pildil Eesti Kultuurkapitali aastapreemiad. Foto: Raigo Pajula