Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Selgusid Kultuurkapitali aastapreemiate laureaadid

05.02.2021 11:55

Neljapäeval, 4. veebruaril 2021, Kultuurkapitali preemiapäeval avalikustati ERR.ee portaalis ja "OPi" erisaates Kultuurkapitali 2020. aasta kultuuri- ja spordipreemiate laureaadid. Eetris olid intervjuud preemiasaajatega.

"Sel aastal oli meil võimalus teha kõike tavapärasest erinevalt ja kuigi on kahju, et ei saanud korraldada preemiagalat, kus Kultuurkapitali kaheksa valdkonna esindajad oleks kokku saanud, andsid laureaatide videoportreed võimaluse saada nende inimestega lähemalt tuttavaks ja seeläbi mõista ka nende tööd ja suurust paremini," ütles Kultuurkapitali juhataja Kertu Saks.

Kõigis kaheksas Kultuurkapitali valdkonnas kuulutati välja peapreemia ja elutööpreemia laureaadid, lisaks anti üle kujutava ja rakenduskunsti, rahvakultuuri ning audiovisuaalse sihtkapitali aastapreemiad, kokku 42 preemiat. Kultuurkapitali preemiad on rahalised ning laureaadid saavad alates 2013. aastast ka kuldse preemiakera, taiese, mille autorid on Risto Tali ja Rait Siska.

Näitekunsti valdkonnas premeeriti: 

Aastapreemia: Jüri Nael – võimatu võimalikuks tegemise eest EMTA rahvusvahelise kaasaegse etenduskunsti õppekava (Contemporary Physical Performance Making) algataja ja väsimatu eestvedajana.

Elutööpreemia: Ingo Normet – Eesti Muusika-ja Teatriakadeemia lavakunstikooli emeriitprofessorile suure panuse eest teatrikunsti, poole sajandi pikkuse lavastajaloomingu eest paljudes Eesti kutselistes teatrites ja Teleteatris ning pedagoogilise töö eest lavakunstikooli õppejõuna ja kooli juhatajana.

Rahvakunsti valkonnas premeeriti: 

Harrastusteatri aastapreemia: Viljandi Nukuteater – Nukumäng on tõsine asi ja suurte inimeste töö! Tunnustus teenekale ja loominguliselt silmapaistvale teatrile.

Audiovisuaalse kunsti valdkonnas premeeriti:

Parima naisnäitleja preemia: Henessi Schmidt – Maie rolli eest filmis "Talve"

Parima meesnäitleja preemia: Indrek Ojari – nimiosatäitja rolli eest filmis "Rain"

Kõikide lauraatidega saab tutvuda Kultuurkapitali kodulehel