Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Selgusid Kultuurkapitali aastapreemiate laureaadid

04.02.2019 11:02

Reedel, 1. veebruaril 2019 anti Balti jaama ootepaviljonis pidulikul auhinnagalal üle Eesti Kultuurkapitali aastapreemiad 2018. aasta silmapaistvamaile kultuuri- ja sporditegelastele. Kõigis kaheksas Kultuurkapitali valdkonnas kuulutati välja peapreemia ja elutööpreemia laureaadid, lisaks anti üle kujutava ja rakenduskunsti, rahvakultuuri ning audiovisuaalse sihtkapitali aastapreemiad, kokku 38 preemiat.     

Laureaadid näitekunsti valdkonnas:  

Peapreemia
Teater NO99 kollektiiv – Aitäh, et julgesite!

Elutööpreemia
Tiiu Randviir – särav priimabaleriin ja Eesti balleti järjepidevuse hoidja                                                                                                                                                   
"Kultuurkapitali aluspõhimõtteid ei ole enam kui paarikümne aasta jooksul muudetud ja tänu sellele on teoks saanud paljud suured ja väiksemadki unistused Eesti kultuuris. Täna saavad tunnustuse need, kes on julgenud oma unistuste poole püüelda," ütles Kultuurkapitali nõukogu esimees, kultuuriminister Indrek Saar. "Kultuuri areng puudutab kogu ühiskonda ja viimasel aastal on Kultuurkapital olnud siin suunanäitaja. Meenutame uut klassikalise ilukirjanduse tõlkeprogrammi Hieronymus, mis kaasas erakapitali. Samuti lisandus Balti Kultuurifond, mis annab meie erakordselt hästi hoitud Kultuurkapitalile lausa rahvusvahelise mõõtme," lisas Saar. 

Kultuurkapitali juhataja Kertu Saksa sõnul on Kultuurkapitali preemiad loojate ja sporditegelaste jaoks väga suure väärtusega. "Juba 1995. aastast valib laureaate kultuuri- ja spordirahvas ise. Kolleegi tunnustus on kõige suurem austusavaldus, mis kultuuri- või sporditegijale osaks võib saada," ütles Saks. 

Tutvu laureaatide täieliku nimekirjaga Kulka kodulehel