Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Selgusid gümnaasiumiõpilaste teatrimälumängu võitjad

12.03.2019 15:25

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi, NUKU ja Eesti Draamateatri koostöös toimunud teatrimälumängu võitis Tallinna Prantsuse Lütseumi võistkond.

Juba teist korda toimus Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi, NUKU ja Eesti Draamateatri koostöös teatrimälumäng gümnaasiumiõpilastele. Selleaastane mälumäng asetas fookusesse A. H. Tammsaare lavaversioonid, aga küsimused puudutasid ka 2019. aasta tähtpäevalisi ning Eesti teatri ajalugu laiemalt. Kolmes voorus osales üle kümne erineva Tallinna kooli, kellest 11. märtsil toimunud finaali pääsesid Tallinna 21. Kool, Jakob Westholmi Gümnaasium, Gustav Adolfi Gümnaasium, Vanalinna Hariduskolleegium, Tallinna 32. Keskkool ja Tallinna Prantsuse Lütseum.

Finaalis tuli lisaks mälumänguküsimusele ette valmistada ja esitada stseen A. H. Tammsaare romaanist "Ma armastasin sakslast". Loomingulist ülesannet hindas žüriis koosseisus Iivi Lepik, Karmo Nigula ja Priit Põldma. Mälumängu võitis väga tasavägises finaalis Tallinna Prantsuse Lütseum (õpetaja Anneli Oidsalu), teise koha sai Tallinna 21. Kool (õpetaja Ingrid Paggi) ja kolmanda Gustav Adolfi Gümnaasium (õpetaja Maarja-Liisa Vokksepp). Parimaid premeeriti NUKU ja Eesti Draamateatri piletitega ning NUKU, Eesti Teatri-ja Muusikamuuseumi ning Tallinna Kirjanduskeskuse muuseumipiletitega. Täname kõiki osalenud gümnasiste ja nende õpetajaid!

Järgmine teatrimälumäng toimub aasta pärast.