Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Selgusid Endla teatri uue teatrijuhi ja kunstilise juhi nimed

10.12.2014 17:00

Avaliku konkursi tulemusena saab Endla juhiks Roland Leesment (varem Endla haldus- ja tehnikajuht) ning kunstiliseks juhiks Ingomar Vihmar (praegu Eesti Draamateatri lavastaja). Kunstilist juhti oodatakse ametisse asuma esimesel võimalusel, teatrijuht alustab uue aasta aprillikuus.

Senine kunstiline juht Kalju Komissarov lahkus ametist tervislikel põhjustel, pikaajaline teatrijuht Ain Roost aga omal soovil.

Konkursside tingimused olid järgmised: vastavalt teatri põhikirjale on loomingulise juhi ülesandeks teatri repertuaarivaliku korraldamine ning repertuaariplaani koostamine, kehtestatud repertuaariplaani alusel ning vajadusel seda ka operatiivselt korrigeerides etendusasutuse igapäevase ja järjepideva loomingulise tegevuse tagamine.

Sihtasutus Endla Teater juhatuse liige vastutab Eesti riigi, Pärnu linna ja Paikuse valla poolt asutatud sihtasutusena töötava teatri igapäevase juhtimise ja arendamise eest, lähtudes teatri kunstilistest ning majanduslikest eesmärkidest. Olulisemaks ülesandeks on teatri majandustegevuse lühi- ja pikaajaline planeerimine ja rakendamine viisil, mis tagaks teatri kavandatud loominguliste tegevuste elluviimise kvaliteetsel tasemel.

kultuur.postimees.ee