Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Selgusid Endla teatri Publikulemmikud

05.04.2012 12:44

Traditsiooniliselt märtsikuus toimunud publikuküsitluse tulemusena kuulutati 4. aprillil Endla teatri Suures saalis välja Endla Publikulemmikud 2012.

Publik hääletas oma lemmiklavastuseks Kalju Komissarovi lavastuse „Imetegija“, lemmik naisnäitlejaks Liis Laigna ning lemmik meesnäitlejaks Sten Karpovi.

"Imetegija" oli lavastuste seast ülekaalukalt publiku lemmik. Endla tänavuse hooaja alguses esietendunud Kalju Komissarovi lavastus põhineb tõestisündinud lool pimekurt Helen Kellerist. Lavastuse raames teeb Endla teater koostööd ka Eesti Pimekurtide Tugiliiduga, et aidata kaasa initsiatiivile vaegnägjate muusikaõpinguteks võimaluste loomisele.

Helen Kelleri rolli eest samas lavastuses pälvis publiku tunnustuse ka lemmik naisnäitleja Liis Laigna. Lisaks tunnustas publik ka Liis Laigna rolle lavastustes "Lõpp", "Põrrr..!!!" ja "Boyband".
Sten Karpovit tunnustas publik rollide eest lavastustes "Boyband", "Aladdini imelamp", "Hamlet Anderson" ja "Imetegija".

Endla teatri ja Pärnu linna korraldatud Publikulemmiku küsitlusel oli teatrikülastajatel võimalik kuu aja jooksul hääletada oma lemmikud ajavahemikul märts 2011 – veebruar 2012 esietendunud lavastuste ja näitlejatööde seast. Esmakordselt oli võimalik hääletada ka veebis, mille tulemusena osales hääletusel rekordarv osalejaid - üle 600, mis on kaks korda rohkem, kui kõigil varasematel aastatel.

Lemmikud kuulutas välja Endla teatrijuht Ain Roost ning linnapoolsed preemiad andis üle Pärnu linnapea Toomas Kivimägi. Publikulemmiku preemiat antakse välja alates aastast 1996.

Lisainfo:
Inga Jaagus
SA Endla Teater
Avalike suhete juht
[email protected]