Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Selgusid Eesti Rahvusballeti esseekonkursi võitjad

16.01.2015 10:15

Neljapäeval, 15. jaanuaril kuulutasid Suurbritannia suursaadik Eestis Chris Holtby ja Eesti Rahvusballeti kunstiline juht Toomas Edur etenduse „Uinuva kaunitar“ eel välja esseekonkursi "Minu tantsuelamus" võitjad.

Esseekonkursi "Minu tantsuelamus" parima töö autoriks oli nooremas vanuserühmas  Mirel Mesila Tallinna Reaalkoolist ning vanemas vanuserühmas Stina Aava Gustav Adolfi Gümnaasiumist. Laureaatidele on auhinnaks sõit Londonisse sealse balletieluga tutvuma. Auhinnareisi kajastab ETV saade "Ringvaade".

"See essekonkurss kätkes endas unistusi tantsust. Konkursile laekunud esseede tase oli ülikõrge, mis näitab Eesti balleti tugevust, mida on omakorda inspireerinud suuresti Toomas Eduri ja Age Oksa panus," ütles Briti suursaadik Chris Holtby. "Mul on väga hea meel, et meil on võimalus aidata kahel Eesti noorel tantsuhuvilisel oma unistusi teostada, ning näha balletietendust Londonis maailma paremiku hulka kuuluvate tipptantsijate esituses. Ma olen kindel, et nad jäävad oma reisiga rahule, ning et see kogemus tugevdab meie riikide vahelisi kultuurisidemeid veelgi," lisas suursaadik Holtby.

Esseekonkurss, mille raames kutsus Eesti Rahvusballett noori vaatama balletiõhtut „Symbiont(s). Petruška“ ning julgustas kirjutama oma elamusest, kuulutati välja 19. novembril Rahvusooper Estonia lavalt. Esseekonkursi eesmärk on kasvatada noortes huvi nii balleti kui tantsukriitika vastu.

Esseekonkursile laekus kokku 36 esseed, millest valiti välja kaks parimat kahes vanuserühmas: vastavalt 13-16 aastat ja 17-20 aastat. Lisaks peaauhindadele anti välja ka kaheksa eripreemiat. Auhinnad on välja pannud Suurbritannia Suursaatkond Tallinnas, Briti Nõukogu, Tallinna Vesi, Rahva Raamat ja Kalev.

Palju õnne kõigile võitjatele!

Kõiki konkursile laekunud esseesid on võimalik lugeda: http://www.opera.ee/arhiiv/noorteblogiarchive/balletiohtu-symbionts-petruska-2/

Lisainfo:
Tuuli Potik
Noortetöö juht
Rahvusooper Estonia
E-kiri: [email protected]
Gsm: +372 55591032
www.opera.ee

Anu Põrk
Rahvusooper Estonia
Turundusteenistus
Müügijuht
+372 683 1318
+372 52 49129
[email protected]
_______
Maja täis muusikat!