Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Selgusid Eesti Kultuurkapitali kirjanduse aastapreemiate nominendid

12.02.2019 16:53

Preemiate kandidaadid valisid välja kirjanduse sihtkapitali nimetatud žüriid, kes hindasid eelmisel aastal ilmunud tekste 11 kategoorias. Aastapreemiate laureaadid kuulutatakse välja emakeelepäeval, 14. märtsil. Preemiafondi suurus on 52 000 eurot.

Žürii koosseisus Doris Kareva, Aare Pilv, Mihkel Seeder, Piret Viires ja Johanna Ross (esimees) otsustas näitekirjanduse kategoorias 2018. aastal lavale jõudnud tekstide hulgast nomineerida kuus näidendit:

Jim Ashilevi, "Unusta/Unista" (Tartu Uus Teater)
Kristiina Jalasto, "#kaotamindära" (VAT teater)
Jaak Kilmi, Kiur Aarma, Piret Jaaks, Andris Feldmanis, "Enne meid oli veeuputus. Eepiline kommunaaldraama 80ndatest" (NUKU teater ja Vaba Lava teatrikeskus)
Urmas Lennuk, "Meistrite liiga" (teater Ugala)
Mari-Liis Lill ja Paavo Piik, "Jaanipäev" (Eesti Draamateater)
Tiit Palu, "Medeia" (teater Vanemuine)

"Läinud aasta proosakirjandus oli kirev ja seda kirevust peegeldavad ka eri karva nominendid. Eelmise aastaga võrreldavaid pakse romaane nende hulgast ei leia, küll aga huvitavaid etüüde mitmes võtmes. Luules võib rohkem rääkida "tuntud headusest". Draamas pälvisid paljuski tähelepanu põnevad teemad. Esseistika kategoorias võimutsevad pigem monumentaalsed ja "tõsised" teosed, mängu nii vormi kui ka sisuga leiab seevastu vabaauhinna nominatsioonide hulgast," selgitas žürii valikut põhižürii esimees Johanna Ross.

Infot teistes kategooriates nomineeritute kohta leiate Eesti Kultuurkapitali kodulehelt.