Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Selgunud on Vanalinnastuudio uus kaubamärk

25.01.2005 11:04

Vanalinnastuudio uueks kaubamärgiks saab teater NO99, milles sisalduv number hakkab vähenema iga uuslavastusega ühe võrra.
Teatrile kaubamärgi nime otsides peeti silmas, et see poleks liialt illustreeriv, vaid pigem poeetiline ja kujundlik. Iga uuslavastusega kahanev nimi väljendab seeläbi kahte olulisimat märksõna, mis on teatrile kui säärasele väga iseloomulikud: ainukordsust ja kaduvust. Nime kaudu antakse edasi kõigile tuttavat siin ja praegu tunnet. Teater on hetkeline, muutudes iga etendusega ja alati.

Teatri nime valimisele mõjus inspireerivalt kirjaniku Hasso Krulli essee, kus ta pakub välja, et ajaarvamist võiks alustada maailma oletatavast lõpust ning iga aastavahetus oleks sammu võrra lähemal Päikese kustumisele. Krulli sõnul võimaldaks see omandada täiesti uue lõplikkusetaju, teisalt saaksime ajalise sügavuse uudse kaemuse. See lubaks loobuda müüdist, et aega on lõputult. Aga ei ole.

Teatri nimega kaasneb ka uus koduleht,  www.no99.ee mille väljatöötajaks on Martin Pedanik disainibüroost Labor.

NO99 avalavastuseks on Tiit Ojasoo ja Ene-Liis Semperi lavastatud "Vahel on tunne, et elu saab otsa ja armastust polnudki", mis põhineb jaapani kirjaniku Yukio Mishima tekstidel ning elulool. Esietendus toimub 19. veebruaril.


Tiit Ojasoo
direktor - loominguline juht
52 07 014
tiit@no99.ee
www.no99.ee