Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Selgunud on Ugala Teatri publikulemmikud

27.05.2024 16:49

Pildil on lava, mille tagaseinast ripuvad kuldsed läikivad narmad. Esiplaanil seisab sinise pika kleidiga Klaudia Tiitsmaa, tema selja taga neli inimest veel.

Laupäeval, 25. mail 2024 tähistas Ugala Teater hooaja lõppu terve päeva kestnud kevadpeoga. Õhtu tähtsündmusena anti üle publikupreemiad ehk Kuldõunad.

Preemiad kuulutati välja vaid ühel õhtul mängitavas lühifarsis "Kuhu kadusid õunad?", mille kirjutas ning lavastas teatri loominguline juht Liis Aedmaa.

Aasta naisnäitleja "Kuldõuna" pälvis kuuendat korda Klaudia Tiitsmaa, kes sai seekord tiitli "Meie klassi" Dora ja "Uhkuse ja eelarvamuse (justkui)" Mary Benneti, Lydia Benneti, härra Collinsi, proua Gardineri ja teenija rollide eest.

Lõppeva hooaja publikule enim meeldinud meesnäitleja tiitli pälvis juba üheksandat korda Aarne Soro. Publikulemmiku tiitli pälvis ta lavastuste "Meie klass" Władeku, "Printsi ja kerjuse" John Canty ja õukondlase ning "Metsavenna" Aarne, vana Jānis Pugačsi, sakslasest Hansu, talumees Paulise, Vasīlijs Kruglovi, Georg Otsa ja käo rollide eest.

Hooaja lemmik uuslavastuseks valis publik ülekaalukalt Tanel Jonase "Meie klassi".

Publik sai hääletada oma eelmise hooaja lemmikuid kolmes kategoorias ning selleks oli võimalus nii interneti teel kui teatrimajas kohapeal. Hääletada sai kolme nädala jooksul maikuus ning vastuseid saabus taas arvukalt ehk pea 600 teatrikülastajalt. Laureaatide auhinnad valmistas Külli Allikvee Heimtali loomestuudiost Viljandimaalt.

Pildil Ugala Teatri publikupreemiate üleandmine, esiplaanil Klaudia Tiitsmaa. Foto: Ako Lehemets