Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Selgunud on teatrifestivali Draama 2014 põhiprogramm

12.05.2014 16:32

Täna, 12. mail  tegi Tallinnas Kloostri Aidas teatrifestivali Draama 2014 kuraator Tõnu Õnnepalu teatavaks selleaastase festivali pealkirja, milleks on Kohaloleku kunst, ning festivali põhiprogrammi.

Kuraator koos oma meeskonnaga, kuhu kuuluvad Maarja Helena Meriste, Priit Põldma ja Kaarel Kuurmaa, valisid põhiprogrammi järgmised kaheksa lavastust: Ingomar Vihmari "Külaline" (Eesti Draamateater), Lembit Petersoni "Ma olen tuul" (Theatrum), Alo Kõrve "Neli aastaaega" (Tallinna Linnateater), Ari Nummineni "Petroskoi" (Telakka/Vanha Juko/ Rakvere Teater), Renate Valme "Pure mind" (Kompanii Nii ja Tartu Uus Teater), Maria Petersoni "Tuvi" (MTÜ Arhipelaag), Andres Noormetsa "Vaikus" (Endla Teater) ja Ivan Strelkini "Õnn kaasa" (Vene Teater).

Kirjanik Tõnu Õnnepalu selgitab festivali pealkirja Kohaloleku kunst alljärgnevalt: "Kohaloleku kunst. See paradoks on ju teatri essents: kõik on seal illusioon, aga selles illusioonis saab tõeliselt kohal olla, olla veel vaid võltsilt siin, tõeliselt mujal. Aga kohalolek, olgu siin või mujal, on alles kõige algus. See pole veel kunst. Tõeline kunst on selles, kus kohal olla. Kas sellel kohal on ka mõtet? Kas see ka ütleb midagi? Kas see ka viib kuhugi? Kas see on ka õigel ajal? Eilses olla on hilja ja homses vara, kuigi räägitakse, et tõeline kunst on ajast ees. Ei ole. Vaid ebatõeline elu on ajast alati maas. Olla kohal ajas, sõnas, mängus, mõttes, vastikuses ja ihas; olla kohal armastuses. See pole enam lihtsalt kunst. See on juba poeesia. Kohaloleku kõrgem kunst." 

2014. aasta Eesti teatri festival Draama toimub 1.-7. septembrini Tartus. Kogu programm selgub juuni lõpuks. Piletid etendustele lähevad müüki 1. juulist.


Lisaks on nüüd võimalik veebist  lugeda ka eelmise aasta festivali järelkogumikku:


Lisainfo:

Katrin Maimik
Turundus ja kommunikatsioon
Eesti teatri festival Draama
+37256502721