Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Selgunud on Philip Morrise tantsuauhindade laureaadid

30.04.2004 12:13

Rahvusvahelisel tantsupäeval, 29. aprillil Tallinna Kunstihoones toimunud tseremoonial selgusid 2003. aasta Philip Morris Eesti tantsuauhindade saajad. Kokku jagati 2003. aasta auhinnad välja kolmes kategoorias.

Läbilöögi auhind läks koreograafile Einar Lintsile lavastuse "Allakäigust üles" eest. Lints on lõpetanud Viljandi Kultuuriakadeemia ning tegeleb põhiliselt kontaktimprovisatsioonil põhineva tantsuga. Tänaseks on tal valminud ka järgmine lavastus "Flexure", millest on tehtud ka TV versioon. Einar Lints töötab Viljandi Noorte Huvikeskuses tantsuõpetajana ning hetkel teeb tantsijana kaasa ka tantsuteatri Fine 5 lavastuses "Püha kevad". 

Aasta tantsija auhinna määras zhürii samuti Viljandi Kultuuriakadeemia kasvandikule Päär Pärensonile osalemiste eest Mart Kangro, Renate Keerdi ja Einar Lintsi loodud lavastustes. Lisaks on Pärenson töötanud ka ühendusega S.P.A. ning Mikko Orpanaga Soomes. Ühtlasi on ta tunnustatud kui räppmuusik ning on üks Def Räädu liikmetest.

Aasta tegijad on Peeter Jalakas - Saša Pepeljaev ning Von Krahli Teatri trupp lavastusega "Luikede järv". Eesti - Venemaa koostöös sündinud lavastust on edukalt etendatud peale Eesti veel kaheksas välisriigis.
Nädalapäevad tagasi saabus trupp koju Rootsi turneelt, kus anti etendusi Malmös ning Stockholmis. Juba esmaspäeval jätkab trupp gastrolli Rootsis Linköpingis ja Umeås ning Mulhouse'is Prantsusmaal.

2003.aasta Philip Morris Eesti tantsuauhindade zürii koosseisu kuulusid: Eve Noormets, Annika Üprus, Raido Mägi, Tiit Tuumalu, Priit Raud, Kaja Kann ja Kristina Paškevicius.

Auhindade jagamistseremoonial osales ka kultuuriminister Urmas Paet.

Lisainfo:

Priit Raud (Kanuti Gildi SAAL / 2.tants) 50 10 419
Kai Raamat (Philip Morris Eesti) 605 0400