Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Selgunud on Philip Morris Eesti tantsuauhindade laureaadid

02.05.2005 10:55

29. aprillil, Rahvusvahelisel tantsupäeval Kloostri Aidas toimunud tseremoonial anti välja 2004. aasta Philip Morris Eesti tantsuauhinnad.
Traditsioonilisi auhindu Eesti sõltumatutele tantsutegijatele jagatakse juba aastast 1999. Kokku anti 2004. aasta auhinnad välja kolmes kategoorias.

Läbilöögi auhind 2004 läks koreograaf-tantsijale Kaja Lindalile lavastuse "Kiri maalt" eest. Kaja Lindal on lõpetanud Tallinna Koreograafiakooli, töötanud teatris "Vanemuine", teinud tantsijana koostööd erinevate koreograafide ja rühmitustega nii Eestis kui välismaal.

Aasta tantsija auhinna määras zhürii Margus Toomlale osalemise eest Carlos Pezi lavastuses "Juba mängitud homme". Toomla on lõpetanud Tallinna Pedagoogikaülikooli koreograafia eriala ning hetkel õpib Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis laulmist. Tantsijana on osalenud S.P.A. lavastustes ja erinevates projektides.

Aasta tegija 2004 on Raido Mägi lavastustega "Meelega 2" ja "Parter". "Meelega 2" on soololavastus ning "Parteris" on tantsijateks Einar Lints ja Ruslan Stepanov.

Raido Mägi on lõpetanud Viljandi Kultuurikolledzhi tantsu eriala ja õpetab seal tudengeid siiani. Samuti on ta pedagoogina tegutsenud Tallinna Kõrgemas Lavakunstikoolis ja Tallinna Pedagoogikaülikoolis. Ta on ennast täiendanud muuhulgas ka Viinis ja Šveitsis. Mägi on ka tantsukompanii BOX RM ja rühmituse PROIMPRO asutajaliige. Alates 2000. aastast vabakutselise tantsukunstnikuna töötav Raido Mägi on töötanud ja töötab koos selliste koreograafidega nagu Xavier Le Roy, Mart Kangro jt. Tema 2001. aastal esietendunud soolo "Meelega" on üks Eesti kaasaegse tantsu eredamaid soololavastusi ja seda on esitatud üle 30 korra tippfestivalidel Eestis, Rootsis, Soomes, Taanis, Saksamaal, Austrias, Prantsusmaal, Šveitsis ning Venemaal.

2004.aasta Philip Morris Eesti tantsuauhindade zhürii koosseisu kuulusid: Eve Noormets, Mairika Plakso, Mart Kangro, Tiit Tuumalu, Priit Raud, Helena Ehrenbusch ja Epp Ehand.

Kanuti Gildi SAALil on hea meel ning au koos töötada rahvusvahelise firmaga Eestis, kelle jaoks on oluline toetada kultuuri selle mitmekesisuses ning innovaatilisuses.


Lisainfo:

Priit Raud (Kanuti Gildi SAAL) 50 10 419
Kai Raamat (Philip Morris Eesti) 605 0400