Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Seitsmes improfestival Tilt pöörab varasemast rohkem tähelepanu naisartistidele

26.08.2019 11:45

19.-21. septembrini Katariina kirikus toimuv seitsmes rahvusvaheline improteatrite festival Tilt toob nii lavale kui töötubadesse varasemast rohkem naisimprotajaid. Festivali jooksul jõuab publiku ette näiteks soolomuusikal, mille improviseerib USA impronäitleja Stacey Smith ning programmi lõpetab etendus "Seitse eri vanuses naist" Poolast.

Festivali kunstilise juhi, Rahel Otsa sõnul, on meelelahutusmaailmas oluline meeles pidada, et suurepäraste meesartistide kõrval leidub ka naisi, kes publiku nii mõtlema kui naerma suudavad panna. "Naised ise on tihti tagasihoidlikumad ennast nö "müüma" ning nii võib jääda mulje, et naisi improviseerijate hulgas leidub vähe. Loodame seekordse programmivalikuga inspireerida ja innustada nii rahvusvahelisel kui eesti skeenel improtajaid soost hoolimata üksteist rohkem märkama ja tunnustama."

Lisaks eelpool nimetatutele astuvad sel korral üles veel trupid liikmetega Eestist, Lätist, Soomest, Venemaalt, Norrast, Taanist, Tsehhist, Prantsusmaalt ja Hispaaniast. Mitmed neist kooslustest on saanud alguse just varasematest kohtumistest sellel festivalil. Festivali raames toimuvad ka töötoad, milles saab õppida nii improlavale kuluvaid oskuseid kui stand-up'i.

Seitsmes rahvusvaheline improteatrite festival Tilt on osa paljudest teistest sündmustest, millega Eesti improkogukond tähistab sel aastal kümne aasta möödumist esimeste improtruppide ja pideva improtegevuse algusest Eestis. 

Festivali programmi saab lähemalt uurida siit: https://improfestival.ee/