Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

“Savoy ball” Vanemuises

01.11.2008 11:36

Vanemuise suures majas esietendub laupäeval, 1. novembril Paul Abrahami operett „Savoy ball”, mille lavastab Georg Malvius Rootsist.

„Savoy balli” tegevus toimub 20. sajandi esimesel kolmandikul Prantsusmaal ning käsitleb pulmareisilt naasnud abikaasade Aristidi ja Madeleine’i mesinädalatejärgseid hoogsaid ja segadusterohkeid üleelamisi. Eesti teatripublik teab „Savoy balli” Ago-Endrik Kerge 1982. aastal Estonias tehtud ülimenuka lavatuse ja seejärel vändatud filmi põhjal.

Georg Malviuse sõnul köitis teda „Savoy balli” puhul hoogne libreto ja kaunis muusika. „Libretot lugedes meenus mulle, et „Savoy ball” oli üldse esimene teatrilavastus, mida ma 1980. aastate lõpus esimest korda Eestis olles nägin,” rääkis ta. „Värvika rolli tegi seal Jüri Krjukov, kellega hiljem sidus mind tugev kunstiline ja isiklik sõprus. Olgu see lavastus ühtlasi austusavaldus Jürile,” lisas Malvius.

Vanemuise „Savoy balli” muusikaline juht ja dirigent on Lauri Sirp, dirigent Endel Nõgene, kunstnik Ellen Cairns Šotimaalt, valguskunstnik Andres Sarv ning koreograaf Antton Laine Soomest.

Osades Urmas Põldma, Margit Saulep, Aivar Tommingas, Merle Jalakas, Helen Hansberg, Alla Popova, Tanel Jonas, Ao Peep, Tõnu Kattai, Kristel Leesmend, Rasmus Kull, Toomas Kolk jt. Lavastuses osalevad Vanemuise ooperikoori lauljad ja balletitrupi tantsijad.

Georg Malvius on varem Vanemuises lavastanud Webberi rockooperi „Jesus Christ Superstar” ning Ulvaeuse ja Anderssoni muusikali „Chess”.

„Savoy balli” mängitakse eesti keeles, ingliskeelsete subtiitritega.

Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
52 37028
[email protected]
www.vanemuine.ee