Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

SAVE THE DATE: Balti Tantsu Platvorm 2022

16.09.2021 15:54

Järgmine Balti Tantsu Platvorm toimub 19.–21. mail 2022 Tallinnas!

3-päevane ülevaatefestival koondab programmi Eestist, Lätist ja Leedust, et tutvustada Balti riikide kaasaegset tantsu, tantsukunstnikke ja tugevdada selle positsiooni rahvusvaheliselt.
Esimene ülevaatefestival toimus 9.–11. mail 2019 Vilniuses Leedu Tantsuinfokeskuse eestvedamisel ning tutvustas ca 60 eesti, läti ja leedu kaasaegset tantsuprofessionaali nii etenduste kui esitluste kaudu. Platvormi külastas üle 60 väliseksperdi, teatri- ja tantsumajajuhi ning festivalikorraldaja Euroopast Aasia ja Põhja-Ameerikani.

1. oktoobril avaneb festivalile kandideerimiseks taotlusvoor, mille tähtaeg on 22. november. Taotlusvoor on avatud eesti, läti ja leedu tantsukunstnikele ja gruppidele ning kandideerida saab lavastustega, mis on esietendunud 2019.–2021. aastal; lühiesitlusega (pitch presentation – loomisel lavastused ja projektid või lühitutvustus loomingust) ning töötoaga.

Täpsemad tingimused avaldatakse taotlusvooru avamisega 1. oktoobril.

Kaheosalise valikuprotsessi – lokaalse ja rahvusvahelise – tulemusel valitakse ülevaatefestivalile igast riigist 3 lavastust, 5 pitch presentation'it ja 1 töötuba (kokku festivalil 9 lavastust, 15 pitch presentation’it ja 3 töötuba). Lõplik valik tehakse jaanuaris-veebruaris 2022.

Balti Tantsu Platvorm on kolme Balti riigi tantsuorganisatsioonide Sõltumatu Tantsu Lava/STL (Eesti), Leedu Tantsuinfo Keskuse ja Läti Tantsuinfo Keskuse ühisalgatus 2018. aastast. Balti Tantsu Platvormi ülevaatefestival toimub üleaastasena eri Balti riigis. 2022 leab see aset Tallinnas Sõltumatu Tantsu Lava eestvedamisel.