Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Saša Pepeljajevi Kineetiline Teater alustab tihedat tantsunädalat

18.10.2004 14:09

Hiljuti koos Peeter Jalakaga New Yorgis Von Krahli Teatri "Luikede järve" eest BESSIE tantsuauhinnaga pärjatud Moskva koreograaf-lavastaja Saša Pepeljajev alustab oma Kineetilise teatriga ülitihedat ja meeleolukat tantsunädalat kanuti gildi SAALis.

19. ja 20.oktoobril näitab Pepeljajev Tallinnas oma Kineetilise teatriga uusimat tantsulavastust "Üheaegse mängu seanss".
Käesoleva aasta 14. märtsil välja tulnud lavastus käsitleb teema poolest olukorda, kus rohketes mängudes ei ole kindlaid reegleid, mida järgida. "Kas tuleks ratsuga lüüa lippu, kui kuningas on mürgitanud Gertrudi? Kas tuleks määrata karistuslöök, kui kuul peatus viiendat korda punasel ja Julia on kahvatu ning liikumatu?" Seda küsib autor ja nendib samas, et pole võimalust neile küsimustele vastata - tuleb tantsida äärmuslikult segaselt liikuvas ajas ja pääsemine sõltub väledusest ja reageerimise kiirusest, kui toimuvad ootamatud kokkupõrked. Peale lavastuse ja koreograafia loomise on Pepeljajev selles etenduses tegev ka videokunstnikuna. Samuti on ta miksinud põhjalikult ümber Sergei Prokofjevi "Romeo ja Julia" balletimuusika, mida etenduses kasutatakse.
Tantsivad: Tatjana Gordejeva, Darja Buzovkina, Olga Tsvetkova, Tarass Burnašev ja Ilja Šaburov. Tükk on juba käinud ringreisidel Jekaterinburgis, Novosibirskis, Krasnojarskis ja Ameerika Ühendriikides.
Korduvalt oma trupiga Eestis esinenud Pepeljajev on siin teinud mitu lavastust - "Kodanikud!" 1998.aastal ja "Luikede järv" 2003.aastal Von Krahli Teatris. Veel on ta lavastanud käesoleva aasta kevadel Lavakunstikooli tudengitega Anton Tšehhovi "Kolme õe" moderniseeritud versiooni.

"Üheaegse mängu seanss" kestab 45 minutit. Piletid 19. ja 20.oktoobril kell 19:30 algavatele etendustele, hinnaga 60 ja 120 krooni, on müügil Piletipunkti müügikohtades ja Von Krahli Teatri kassas.

Tantsunädal kanuti gildi SAALis jätkub juba reedel, mil algab kogu nädalavahetust täitev minifestival dans@tack@tallinn.
Info tel : 50 10 419 Priit Raud