Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Sarjas “Vanemuise näitlejad kinolinal” linastub film Jüri Lumistega

27.10.2020 16:18

Neljapäeval, 29. oktoobril 2020 kell 19 jätkab Vanemuine Tartu Elektriteatris filmikohtumiste sarjaga "Vanemuise näitlejad kinolinal". Sel korral on unikaalne võimalus vaadata üheks maailma mõjusaimaks sõjafilmiks nimetatud filmi "Mine ja vaata". 

Kolmkümmend viis aastat tagasi Mosfilmi ja Belorusfilmi koostööna valminud filmis osales ka eestlasi, neist kõige suuremas, saksa ohvitseri rollis olnud Vanemuise näitleja Jüri Lumiste meenutab enne filmi algust linateose sündi. Vestlusosa juhib Vanemuise dramaturg Sven Karja.
 
Teises Maailmasõja kaasa teinud tuntud vene filmirežissöör Elem Klimovi filmi eristab tuhandetest teistest nõukogude sõjafilmidest must-valge patriotismi puudumine. Tegevus viib meid 1943. aasta Valgevene külakesse, kuhu on jõudnud Teise Maailmasõja lahingud. Sõja metsikust ja mõttetust on näidatud läbi teismelise poisi silmade, kes tormab hasartselt võitlusse vihatud fašistidega. Lahingute asemel satub ta aga apokalüptilisele rännakule, mille unenäoliselt sürrealistlikud detailid sulavad mõtiskluseks inimeksistentsi olemuslike küsimuste üle.
 
1985.aastal valminud film "Mine ja vaata" on pälvinud arvukalt auhindu paljudel filmidestivalidel, sealhulgas Moskvas, Veneetsias ja Torontos. Linateos on leidnud kindla koha maailma parimate filmide edetabelites ja leksikonides. Sel sajandil on seda filmi Eestis näidatud 2017. aasta Haapsalu õudusfilmide festivalil.

Pileteid saab ette osta kino kassast ja aadressil Elektriteater.ee