Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Sarjas RT vestleb: “Kellavärgiga apelsin”

13.06.2017 15:56

Homme, 14. juunil orienteeruvalt kell 21.35, toimub Rakvere teatri selle hooaja viimane kohtumine sarjast RT Vestleb.  Vestluse toimumispaigaks on sel korral Nortsu tee angaar, kus esietendus lavastus "Kellavärgiga apelsin". See on Anthony Burgessi kultusromaani esimene lavaversioon Eestis, mille seadis lavale Ringo Ramul oma diplomilavastusena. Lavastus käsitleb vägivalla ja kurjuse olemust, inimloomuse süngemat poolt. 

Lavastaja sõnul on 60ndatel kirjutatud raamat tänasel päeval sama aktuaalne. "Inimestel on kurjuse juur sees - osad oskavad seda rohkem teised vähemal määra alal hoida. Meid trupiga huvitab, kas see ongi meie pärisosa."
 
Nendest teemadest lähtuvalt  on valitud üheks külaliseks Tartu Ülikooli professor Jaanus Harro. Harro on psühhofarmakoloog ja käitumise regulatsioonimehhanismide uurija. Oma teadusliku tegevusega esindab ta psühholoogiast seda valdkonda, mis hõlmab nii psühhofüsioloogiat kui ka käitumisteadust.  Peamised uurimisteemad on tundeelamuste ja ajejõudude aluseks olevad aju neurokeemilised protsessid, psühhoaktiivsete ühendite toime käitumisele, kehalise aktiivsuse ning nende seosed meeleolu ja isiksuseomadustega. Tema olulisemad teadustööd tervisekäitumise teemadel keskenduvad  riskeeriva ja impulsiivse käitumise analüüsile. 

Teiseks külaliseks  on lavastaja Ringo Ramul. Vestlust modereerib Erni Kask, osavõtt on kõigile tasuta. Oodatud on nii õhtuse etenduse külastajad kui ka need, kes on juba lavastust näinud või plaanivad alles külastada.

Lisainfo 
Laila Talunik
Rakvere Teatri turundusjuht
+372 56 201 297
+372 329 5440