Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Sarja “Sahtlist välja!” teine esimene lugemine

13.04.2009 14:39

19. aprillil algusega kell 16 loetakse Tartus Genialistide klubis ette järjekordne näidend.

Sel korral on lugemisel Karin Leesmanni "Ajata ja kohata", mis on näidendivormis dialoog, mis võib aset leida ükskõik kus, ükskõik millal ja ükskõik kelle vahel. Millest see räägib? Raske öelda. See on dialoogide ja kohtumiste rida, kuhu sekkub Hääl Ülevalt. Märksõnadeks on absurd, filosoofia, sõna- ja keelemängud. Kas tegemist on mõistuse vaba voolu või kodeeritud Tartu tudengieluga? Selleks et aru saada, tuleb ise vaatama tulla. Tuleb hammustada, et saada aru kiluvõileiva ja sefiiritordi ühendamise vajalikkusest.

Karin on noor naine, kes praegu elab Austraalias tillukesel Lord Howe'i saarel. Ta on elupõline tudeng, rändur ja sõnamängur. Karin armastab mannaputru ja imelikke inimesi. "Ajata ja kohata" on tema Tartu-elu kvintessents ja teataval moel elukooli lühikonspekt.

Loevad Adeele Sepp, Kaarel Targo, Riho Meister ja Marite Butkaite. Sõna ütlevad sekka filmikriitik-kirjanik Martin Oja ja teatraalselt mitmekülgne Andres Keil.

Sarja tulevikuplaanid:

17. mail toimuv "SV!" on sedapuhku Draamakirjanike Akadeemia ehk Drakadeemia eri. Loetakse drakadeemikute lühemaid pärleid ja saab kohtuda üheksa inimesega, kelle kohta (loodetavasti!) tulevikus öeldakse "legendaarne esimene lend". Lisaks drakadele on teatrisaalis veel mitu magusat rosinat. Drakadeemia on Siret Paju juhitav üheksakuuline kursus, mille eesmärk on tuua teatrimaastikule intrigeerivaid mõtteid, põnevaid teemapüstitusi ja värsket verd.

7. juunil toimub kollaažlugemine, kus loetakse mitmete autorite lühemaid tekste.

Algus alati kell 16 Tartus Genialistide klubi saalis ja sissepääs täiesti prii. Värskeim info toimuva Noorte Teatritehase kodulehel www.teatritehas.ee

Marite Butkaite
Noorte Teatritehas
"Sahtlist välja!" sarja projektijuht
[email protected]
56 741 170