Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Sari “hypekas” alustab uut hooaega

27.09.2007 18:28

Neljapäeval, 27. septembril alustab uut hooaega Kanuti Gildi SAALis etendustesari "hypekas". Sari pakub noortele (ja mitte ainult) koreograafidele võimaluse katsetada oma ideid ning publikule ainulaadse võimaluse tutvuda Eesti tantsukunsti tulevaste tegijatega. 2007. aastal on sarja toetajaks ka Hansapanga projekt "Tähed särama". Hooaja esimesel õhtul astuvad publiku ette Nele Suisalu ja Kadri Noormets.

Tallinna publik saab näha osa Nele Suisalu ja prantslase Florent Hamon'i valmivast lavastusest "Ball", mis keskendub kahe tantsiva keha omavahelisele suhtlusele laval. Kaks noort koreograafi-tantsijat esitavad endile küsimusi: milles seisneb dueti ainulaadsus; millest pole võimalik pääseda, kui laval on vaid kaks esitajat; kas ja kuidas on võimalik kahe keha "paarissuhet" avada ning/või seda publiku ja esitaja vahele üle kanda?
Nele Suisalu lõpetas 2005. aastal TLÜ koreograafia õppetooli ning täiendas end 2007. aasta esimeses pooles Montpellier' riiklikus koreograafia keskuses kaasaegse koreograafia kursusel ex.e.r.ce 07. Nüüd saab siis esmakordselt näha Nele tööd pärast Prantsusmaal oldud aega. Eelnevalt on Nele teinud koostööd Karmen Ongiga ning teinud erinevaid sooloprojekte.
 
Kadri Noormets esitab koos ühendusega Children of Aunt Rabbit (CAR) töö "Antrofoobia". CAR on eksisteerinud eelmise aasta sügisest ja ühendab 15 Viljandis tegutsevat noort. Sõpru, kes saavad hästi läbi ja tahavad midagi koos teha. Nüüdsest on Kadri TLÜ üliõpilane. "Antrofoobia" äratas tähelepanu viimasel kooliteatrite festivalil. Children of Aunt Rabbit ühendusse kuuluvad Kadri Savi, Kati Künsar, Kadri Noormets, Maigi Varusk, Elis Sokk ja Ivo Reinok.

"Hypeka" sarja õhtute pilet maksab vaid 25 krooni ja etenduste õhtu algab kell 19:30.
 
www.saal.ee