Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Särevi Teatritoa säravad õhtud sel nädalal

10.05.2015 10:27

Sel nädalal toimub Särevi Teatritoas (Tina 23-13) kolm säravat ja kultuurset õhtut. 

Pajats või poeet - Priit Strandberg
11.05. kell 18 Priit Strandberg - pajats või poeet? 
Särevi Teatritoa luuleõhtute sari „Pajats või poeet” on alates 2011. aastast esitlenud paljusid näitlejatest poeete: Merle Jääger, Viire Valdma, Andres Noormets, Marilyn Jurman, Alo Kõrve, Tõnu Oja, Peeter Volkonski, Lauri Saatpalu jt.
Noor Vanemuise teatri näitleja lõpetas EMTA lavakunstikooli 25. lennu 2012. aastal. Teles ja teatrilaval on tema rollid juba tuntud, luuletaja ja laulukirjutajana tutvustab ta end lähemalt Särevi Teatritoas.
Luuleõhtu piletid (3/5€) on eelmüügis nii Eesti Teatri ja Muusikamuuseumi kassas (Müürivahe 12) kui ka Piletimaailmas. 

13.05. kell 18 Pühendunud teatrikunstnik Eldor Renter. 
Renterit meenutavad tema lähedased, sõbrad ja kolleegid, teiste hulgas Maarja Haamer-Renter, Arne Mikk, Kustav-Agu Püüman, Enn Suve, Lidia Panova, Urve Tauts. Sissepääs üritusele on tasuta.
Eldor Renter sündis Tallinnas riigiteenistujate perekonnas. Ta lõpetas 1944. aastal Nõmme Gümnaasiumi ja omandas kõrghariduse Eesti Riiklikus Kunstiintsituudis, mille lõpetas teatridekoratsiooni erialal Voldemar Haasi ja Natalie Mei õpilasena. Kogu elu oli ta seotud Estonia teatriga, kuhu ta tuli kohe peale kunstiinstituudi lõpetamist 1951. aastal. Aastail 1957-1963 ja 1980-1995 oli ta Estonia teatri peakunstnik, 1959-1968 ühtlasi ERKI õppejõud. Eldor Renter on teinud lavakujundusi ka Läti, Leedu, Soome ja Saksamaa teatritele. Peamiselt kujundas ta ballette, oopereid ja operette, kokku võib lugeda ligi 160 lavakujundust. 13. mail oleks Renter saanud 90-aastaseks.
Särevi Teatritoas on avatud ka Eldor Renterile pühendatud teatrikunstniku tööd tutvustav värske ja värviküllane näitus. Näituse on kujundanud Jane Kaas.

16.05. Muuseumiöö "Öös on muusikat" - muuseum avatud 18-23
Särevi Teatritoas ootame peresid ja seltskondi Muuseumiööl tutvuma värske teatrikunsti-teemalise väljapanekuga, kus mängib suurt rolli Eldor Renteri peenetundeline kunstnikukäsi. Renter lõi mitmete muusikalavastuste maailmad ja Särevi Teatritoas näitame erinevaid muusikalavastusi ekraanil. Vaatame koos, mida omal ajal lavale on toodud, passime kostüüme selga ja meisterdame.

Särevi Teatrituba on tavapäraselt avatud ettetellimisel, kasuta võimalust, et muuseum lahti on! 


Ele Pajula
Teabejuht

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Müürivahe 12, 10146 Tallinn
Tel: 644 2132, 5551 5485