Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Saksamaal esietendus Helena Tulve ooper “Hundid”

22.06.2022 11:08

Saksamaal Mecklenburg-Vorpommerni liidumaa pealinnas Schwerinis asuvas Mecklenburgi Riigiteatris esietendus 24. juunil 2022 helilooja Helena Tulve dokumentaalne loodusooper "Wölfe" ("Hundid").

Lavateos on loodud Mecklenburgi Riigiteatri tellimusel ning Ernst von Siemensi Muusikafondi toel. Ooperi lavastaja ja libretist on Nina Gühlstorff, muusikajuht ooperidirigent Eckehard Stier.

Nina Gühlstorff koostas libreto arvukate intervjuude põhjal, kus küsitleti hundieksperte, karjakasvatajaid, talunikke, metsanduse ja jahinduse asjatundjaid ning poliitikuid. Intervjueeritavate hulgas oli ka Helen Arusoo, hundispetsialist Eestist.

Helilooja Helena Tulve sõnul on ooperi üldisemaks sisuks inimese ja looduse kooseksisteerimine ja inimese sisemise muutumise teekond. Ooper avab teemat läbi "hundi" küsimuse, erinevate suhtumiste ja seisukohtade. Hunt on ka arhetüüpne tegelane sügavamas mõttes – hunt kui meie sisemise metsikuse metafoor. Kokkupuuted huntidega tekitavad inimestes vastakaid tundeid ja reaktsioone, näiteks hirme, mis pärinevad aegade hämarusest, aga ka imetlust.

Osades laulavad Mecklenburgi Riigiteatri solistid Morgane Heyse, Itziar Lesaka, Martin Gerke, Nicholas Isherwood, Marius Pallesen, Cornelia Zink ja Markus Sung-Keun Park.

Toimetaja: Karmen Rebane
Allikas: kultuur.err.ee