Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Sada aastat Estonia muusikalavastusi kavalehtedel

22.09.2006 10:57

Reedel, 22. septembril kell 18 esitletakse Estonia Talveaias raamatut "Sada aastat Estonia muusikalavastusi kavalehtedel". Raamatu koostas Vilma Paalma, kujundas ja küljendas Stella Tillo, konsultandid olid Kristel Pappel ja Juris Žigurs.

Estonia 100. juubeliks valminud trükis kätkeb teatri muusikalavastuste kavalehti sajandi jooksul ja on kui omamoodi teatrikroonika. Raamatu põhiallikad on Estonia teatri ning Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi arhiivid.

Repertuaar on raamatus järjestatud hooaegade kaupa, hooaja sees lähtub jaotus žanrist ja esietenduste kronoloogiast. Kroonika algab 1906. aasta sügisest ning viimased sissekanded on tehtud sajandal hooajal 2005/2006. Lisatud on palju fotosid ning väljavõtteid ajalehearvustustest.

Raamat lõpeb nelja lisaga: esimene on repertuaaris olnud muusikateoste nimestik; teine sisaldab sõnalavastuste nimekirja aastatest 1906-1949; kolmas loetleb neid estoonlasi, kes on olnud abiks etenduste ettevalmistamisel ja läbiviimisel; viimane tutvustab Estonia tunnusmärke (logosid) läbi aegade. 

Kadri Valner
Rahvusooper Estonia
Kommunikatsioonijuht
6831 284
www.opera.ee