Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Saaremaal algab nädalane festival “Estoonlastelt saarlastele”

13.10.2014 09:38

Täna, 12. oktoobril saab Kuressaares alguse Rahvusooper Estonia festival „Estoonlastelt saarlastele“, mis kestab 16. oktoobrini. Festivali pidulik avamine toimub kell 17 Kuressaare Linnateatri Valges saalis, millele järgneb ooperi „Pikk jõulueine“ etendus. Juba enne ametlikku algust, kell 12 ja 13.30 toimuvad kontserdid kõige pisematele sama teatri Sinises saalis.

Esmaspäevast alates sõidab kontserditrupp kavaga „Sügisene päikesesära“ mööda maakonna koole ja klubisid ning kaunis muusika ja tants jõuab koju kätte Aste, Kihelkonna, Orissaare, Leisi, Nasva, Muhu, Tornimäe ja Lümanda rahvale.

Kuressaare Spordikeskusesse kerkivas 800-kohalises teatrisaalis antakse neli etendust balletiga „Bajadeer“ ja operetiga „Silva“. Samas avatakse näitus „Saarlastelt estoonlastele“, mis kõneleb Saaremaalt võrsunud Estonia lauljatest-tantsijatest.
Juba kevadest alates on ligi 130 saare noort lauljat, tantsijat ja orkestranti harjutanud lastegala kava. Sel nädalal toimuvad ka grimmi, dekoratsiooni ja kostüümi töötoad ja laste ning estoonlaste ühine suur show jõuab vaatajate ette 15. oktoobril kell 17.30.
Festivali kavas on veel kammerkontsert Laurentiuse kirikus, kohtumine Toomas Eduri ja Age Oksaga, klubi „Muusa“ Arensburgi hotellis jpm.

Kokku sõidab Saaremaale 250 estoonlast ja kohale tuuakse kolm veoautotäit dekoratsioone-kostüüme. Festivalist saab osa 5000 saarlast.

Lisainfo: http://www.opera.ee/lavastus/festival-estoonlastelt-saarlastele/

Rahvusooper Estonia
www.opera.ee
Estonia pst. 4, 10148 Tallinn, Estonia

Maja täis muusikat!