Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

SA Sakala Teatrimaja erakorraline taotlusvoor uuslavastuste väljatoomiseks 2021. aasta alguses

05.11.2020 10:47

SA Sakala Teatrimaja eesmärgiks on etenduskunstide valdkonnas tegutsejatele etendamiseks vajalike ruumide pakkumine. Kui põhiliselt leiab praegu kasutust suur saal kui hinnatud etenduspaik, siis maja väiksemad ruumid on sobivad ka proovide läbiviimiseks. Kuid teatrina tegutsenud majas on olemas muidugi ka tingimused uuslavastuste väljatoomiseks. Seda võimalust pakutaksegi truppidele ja väiketeatritele alates järgmisest aastast, kui SA Sakala Teatrimajas on võimalik välja tuua uuslavastust aastas: veebruaris, aprillis, septembris ja novembris.

Lavastuse väljatoomiseks saab rentida SA Sakala Teatrimaja ruume:
* Prooviruume – kuni 1,5 kuud
* Suurt saali peaproovideks – kuni 2 nädalat, kusjuures prooviperiood peab lõppema vähemalt ühe avaliku mängukorraga (esietendusega)
* Järgnevate etenduste kuupäevad (koos esietendusega kokku kuni 10) lepitakse kokku lavastuse väljatoomiseks sõlmitavas koostöölepingus. Hilisemateks mängukordadeks saab aegu broneerida üldistel alustel (jooksvalt).

Kui tulevikus hakatakse taotlusi veebruaris ja aprillis esietenduvate lavastuste väljatoomiseks vastu võtma eelneva aasta 31. mail, siis käesoleval aastal oodatakse taotlusi juba 16. novembril. Uuslavastuste esietendused on soovitatavalt 13.02.2021 ja 10.04.2021.

Taotluseks on vabas vormis sooviavaldus, mis sisaldab lühiülevaadet planeeritavast lavastusest (sisu, meeskond jms). Taotluste menetlemiseks moodustatakse loomenõukogu, mis koosneb SA Sakala Teatrimaja nõukogu ja SA Sakala Teatrimaja esindajatest ning valdkondlikest ekspertidest. Loomenõukogu koosseis kinnitatakse SA Sakala Teatrimaja nõukogu poolt ja avaldatakse Teatrimaja kodulehel.

Loomenõukogu teeb otsuse 10 päeva jooksul.

Lavastuste väljatoomiseks septembris ja novembris ootadatakse taotlusi aga 11. jaanuariks.

SA Sakala Teatrimaja ruumide kasutamise kord, lisainfo ja küsimused: