Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rotation-Extra dokumentaalfilmid Kanuti Gildi Saalis

10.10.2003 13:34

Laupäeval, 11.oktoobril kell 19:30 Kanuti Gildi Saalis toimuv filmiõhtu Rotation-Extra toob Tallinna vaatajateni kolm dokumentaalfilmi
2.-5. oktoobrini Helsingi KIASMA teatris toimuvalt festivalilt ROTATION.
Valikus on Šoti režissööri Katrina McPherson'i 2001. aastal valminud filmid "Aduga" ja "Symphony" ning Kanada auhinnatud filmilooja Laura Taler'i film "Heartland" aastast 1997.

"Aduga" räägib viis aastat kestnud ning rahvusvahelise eduga lõppenud projektist Addis Ababa tänavanoortega - Adugna Community Dance Theatre. Koreograafid eesotsas Royston Maldoom'i ja Mags Byrne'iga tõestasid, kuidas loovakunstiga on võimalik edendada nii inimlikku kui sotsiaalset arengut.
"Symphony" on film Londoni Holloway naistevangla elanike loovusest ja potentsiaalist. Viie nädala jooksul töötas koreograaf Royston Maldoom vanglas pea 200 naisega luues programmi, milles on ühendatud  nii tants, film kui tekst. Ettevõtmine kulmineerus etendusega, kuhu olid kutsutud ka külalised väljastpoolt.
"Heartland" on lugu ameerika koreograafist Bill Coleman'ist, kes läks elama Ameerika väikelinna. Paradoksaalse filmi ja situatsiooni ilmestamiseks sobivad koreograafi uues linnas tekkinud sõbra sõnad: "Ma pole kunagi kohanud meest, kes on tantsija. Ma olen kohanud naisi, kes on stripparid ja muud sellist. Aga jälle, tavaline mees, kes tantsib, see oli midagi uut minu jaoks. Ja Bill on ju päris tavaline mees."

Rotation-Extra dokumentaalfilmide õhtu saab teoks tänu KIASMA teatrile Helsingis ning Briti Nõukogule Tallinnas.

Lisainfo:

Kanuti Gildi SAAL
Priit Raud
050 10 419
www.saal.ee