Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rootsi lavastusmeeskond toob Vanemuises lavale “Pähklipureja”

24.11.2004 10:49

Vanemuise teatri suures majas esietendub reedel, 26. novembril suurejooneline, efektsete dekoratsioonide ning kireva valguskujundusega lasteballett "Pähklipureja", mille lavastas Pär Isberg Rootsi Kuninglikust Balletist.
Pär Isbergi ja Erik Näslundi kirjutatud libreto põhineb Elsa Beskowi lasteraamatu "Petteri ja Lotta jõulud" ning E.T.A. Hoffmanni teose "Pähklipureja ja Hiirtekuningas" ainestikul. "Pähklipureja" imekauni muusika on kirjutanud Pjotr Tšaikovksi.

Pär Isberg, kes aastatel 1996-1999 oli Rootsi Kuningliku Ooperiteatri peakoreograaf, on toonud varem sellesama "Pähklipureja" lavale nii Stockholmis kui ka Göteborgis. "Neid lavastusi mängitakse seal vaheaegadega tänaseni," selgitas Isberg. "Ja tore, et selle kauni balletilavastuse teekond jätkub nüüd Eestis."

Kaks orbu, Petter ja Lotta, elavad koos oma tädide Pruuni, Rohelise ja Lavendliga. Kätte jõuab nende esimene koosveedetud jõuluaeg, kus lapsed saavad ise minna metsast kuuske tooma ja seda hiljem ehtida. Jõuluettevalmistused on täies hoos, kuid lastele jääb paljugi sellest salapärasest saginast arusaamatuks, sest nad pole kunagi varem jõule pidanud. Tulevad külalised, ilmub jõulusokk kingitustega: Petter saab endale kepphobuse ja Lotta jõulusoku pea kujulised pähklitangid. Kui külalised on lahkunud, sätivad lapsed ennast magama - ja siis unenäos hakkavadki juhtuma tõeliselt salapärased lood.

"Pähklipureja" lavakujunduse tegi Bo-Ruben Hedwall ja kostüümikunstnik oli Ann-Mari Anttila, valguskujunduse lõi Torkel Blomkvist - kõik kolm on Rootsist. Muusikaline juht ja dirigent on Anu Tali ning dirigent Lauri Sirp. Lavastuses tantsib kogu Vanemuise 40-liikmeline balletitrupp, samuti osaleb seal teatri 15-liikmeline naiskoor.
"Pähklipureja" esietendusega avab Vanemuise suures majas uksed ka 26. novembrist 23. detsembrini tegutsev "Petteri ja Lotta jõulumaa", kus pärast balletilavastuse vaatamist on lastel ning nende vanematel võimalus osaleda teatri jalutusruumidesse püstitatud imemaa põnevates ettevõtmistes.


Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
52 37028
[email protected]
www.vanemuine.ee