Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

“Romeo ja Julia” tuleb taas

04.04.2008 17:18

Emajõe Suveteater jätkab mullu alustatud suurte armastuslugude mängimist. 27. juunist 13. juulini etenduvale "Jumalaema kiriku kellamehele" lisandub suve teises pooles "Rome ja Julia".

William Shakespeare’i (1564 - 1616) „Romeo ja Julia” pole esimene ega viimane armastuslugu. Ometi on just sellest kurva lõpuga loost kujunenud justkui etalon. Ja see mäng aina kordub ja kordub läbi aegade, lavastuste, filmide ja inimeste elude. Mängulist ja fanaasiarikast lavastust mängitakse 16 õhtul Tartu Toomkiriku varemetes.

Lavastaja Finn Poulsen (Rootsi), kunstnik Iir Hermeliin, kostüümikunstnik Reet Aus, võitluskunstnik Indrek Sammul, muusikalised kujundajad Finn Poulsen ja Andres Dvinjaninov. Nimiosades Rasmus Kaljujärv ja Ursula Ratasepp. Teistes osades Hannes Kaljujärv, Marika Vaarik, Külli Reinumägi, Janek Joost, Tanel Jonas, Marko Mäesaar, Kärt Reemann, Indrek Apinis, Andres Dvinjaninov, Ao Peep, Piret Simson, Emajõe Suveteatri Noortestuudio jpt.

Taani päritolu Rootsi lavastaja Finn Poulsen lavastab Emajõe Suveteatris kolmandat korda, varem on lavale jõudnud 1999. aastal Shakespeare’i ”Suveöö unanägu” ja 2007. aastal ”Romeo ja Signe”. Viimane pälvis Eesti teatri aastapreemiate Salme Reegi nim. preemia.

Info: Andres Dvinjaninov, tel 5068165