Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Roman Baskini “Hamlet” valiti mainekale teatrifestivalile Baltiiski Dom

30.06.2014 12:35

Hamlet
Peterburis toimuva maineka teatrifestivali “Baltiiski Dom” põhiprogrammis esindab tänavu Eestit projektiteatri Kell Kümme lavastus “Hamlet”. Roman Baskini “Hamletit”, milles nimiosa kehastab Üllar Saaremäe, mängitakse Peterburis 28. septembril.

1991. aastal asutatud Baltiiski Dom on Balti regiooni üks suurimaid teatrifestivale, kus viimastel aastatel on Eestist osalenud Linnateater (2012) ja NO99 (2009). Baskini “Hamlet” on esimene erateatri töö, mis Eestist kunagi Baltiiski Domi põhiprogrammi valitud.

"Shakespeare´i ajaga võrreldes on suurtükist saanud snaiper ja kirjatuvist e-mail, aga silmakirjalikkuse ja salakavalusega looritatud võimuiha on ikka alles ja muutub aina rafineeritumaks... ", ütles lavastaja Roman Baskin.

25. septembrist -12. oktoobrini vältava festivali põhiprogrammis saab näha Eimuntas Nekrošiuse, Oskaras Koršunovase, Romeo Castellucci, Kama Ginkase jt lavastusi.

Roman Baskini “Hamlet” esietendus suvel 2013 Rakvere linnuses ja sai väga hea vastuvõtu ning suure kiituse osaliseks. Sel suvel mängitakse “Hamletit” 16. juulist 13. augustini Rakvere linnuse kapiitlisaalis. Peaosades Üllar Saaremäe, Epp Eespäev, Liina Olmaru, Kersti Heinloo, Indrek Saar, Peeter Tammearu jt.

Jaak Allik: “...tegemist on kindlasti särava leheküljega nii meie hamletoloogias kui ka Roman Baskini lavastajabiograafias, selle aasta suveteatrist rääkimata. Kes saab, mingu vaatama!” (PM18.07.2013)


Lisainfo:
Roman Baskin 52 48 303
www.kell10.ee